Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Czytanki bez trzymanki

Utworzono dnia 19.05.2017
Czcionka:

Co roku w maju obchodzimy Tydzień Bibliotek – w którym szczególny czas poświęcamy najmłodszym czytelnikom.  Wspólnie z Domem Kultury zaprosiliśmy do literackiej zabawy pt.  „Czytanki bez trzymanki” czyli wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima w wesołych inscenizacjach.

Do współpracy udało nam się przekonać  Uniwersytet Trzeciego Wieku, rodziców, uczniów Gimnazjum  oraz  Szkoły Podstawowej w Stęszewie.  Przy aktywnym współudziale licznie zgromadzonej publiczności w ponad godzinnym przedstawieniu zaprezentowane zostały wiersze „Pan Hilary”, „Rzepka”, „ O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”, „Tydzień”, „ Samochwała”, „Lokomotywa”,  „Kaczka dziwaczka” oraz „Na straganie”. Wspólną zabawę zakończyliśmy odczytaniem krótkiej i bardzo lubianej książeczki o przygodach króliczka Henia „ Kupa, siku” oraz wspólnym tańcem.

Serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom za ogromne zaangażowanie i poświęcony czas – Pani Wandzie Jurdze za brawurowe odszukanie okularów pana Hilarego, pani Ewie Nowickiej za współudział w wyrywaniu rzepki,  Bartoszowi Kmiecikowi i Nastce Herasymeniuk za wysłanie listu do wujka Leona a pani Marii Koniecznej za okiełznanie siedmiorga niesfornych dzieci tygodnia. Najmłodszej z występujących, Lilce Łubińskiej za rolę  w „Samochwale”, pani Barbarze Makuch za poprowadzenie  naszej lokomotywy. Pani Teresce Makowiak i Danucie Niedźwiedzkiej za fantastyczne zilustrowanie bardzo dziwnej kaczki.  Teamowi zumbowemu (  Joanna Jankowska, Joanna Wieczorek, Joanna Górnowicz, Agnieszka Kunc, Renata Bladocha- Palacz, Anita Derda, Kamila Podkomarys, Agnieszka Stańka, Renata Stankowska, Julia Jóźwiak, Karolina Piasecka, Mirka Świderek i Danka Woltyńska –Gryczyńska) za  zbiorowe ugotowanie się w zupie warzywnej.

 

Dokumentację fotograficzną wykonał pan Leszek Książkiewicz a słodki poczęstunek i warzywną dekorację zapewniła pani Elżbieta Przynoga.

 

 

Najważniejsze podziękowania należą się dzieciom – za uśmiech, radość i wspólną zabawę.

 

Do zobaczenia za rok!  

 


Pogoda

Zegar

Kalendarium

Listopad 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 112

W poprzednim tygodniu: 102

W tym miesiącu: 263

W poprzednim miesiącu: 540

Wszystkich: 25456

Znajdź nas na Facebooku