Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

"Ławeczka wspomnień"

Utworzono dnia 18.10.2019
Czcionka:

 

Ostatni wiersz

będzie najważniejszy

pod Twoim czujnym okiem

układany, Panie

i jedno tylko mnie trapi:

atrament złoty

czy smolny patyk, dasz mi na pisanie?

               - Anna Muzyka Walawender -

Środa, 17 października godzina 17,00 do naszej biblioteki powoli zmierzają osoby, które chcą uczestniczyć w spotkaniu poświęconym twórczości zmarłej niedawno poetki i jednocześnie naszej wieloletniej czytelniczki, Anny Muzyki Walawender. Pisarka mieszkała przez wiele lat w Dębnie, tu tworzyła, komponowała  wiersze, które zdobywały nagrody na wielu przeglądach i konkursach.  Dała się poznać jako wrażliwa Artystka, ale również jako Dobry Człowiek zainteresowany swoją Małą Ojczyzną

 Na spotkanie przybyły osoby które osobiście znały naszą bohaterkę, jak również te, które dopiero odkrywają Ją i jej twórczość.

Wiersze z tomiku „Kwiaciarnia” i „Tańczę” zaprezentowały uczennice szkoły podstawowej: Jagna Lemkowska, Antonina Kalemba i Zosia Gryczyńska. Recytacje te przeniosły nas do ogrodu pełnego wonnych kwiatów, otoczyły nas muzyką i sprawiły, że uśmiech zagościł na naszych twarzach.

Wysłuchaliśmy też wiersza mówiącego o innym trudnym tańcu, tańcu dla kaleki, pięknie i z ogromnym wzruszenie przedstawiła go nam Pani Wanda Jurga.

Pani Anna Muzyka Walawender wydała również zbiór opowiadań pt.: „Sukienka i…” i jedno z nich pt. „Jopka” przeczytała nam Pani Ewa Nowicka.

Odczytaliśmy na nowo zbiór  felietoników, bohaterką których była Istna,  Poetka pisała je do Gazety  Stęszewiak.  Jeden z nich przedstawiła Pani Joanna Łubińska, uśmialiśmy się z pomysłów i perypetii Istnej.

Ciąg dalszy spotkania to już osobiste wspomnienia związane z bohaterką naszego wieczoru, panie przytaczały anegdoty i często zapomniane wydarzenia, których uczestniczką była Pani Ania.

Cieszymy się, że swoja obecnością wsparła nas w tym przedsięwzięciu Pani Magdalena Walawender, córka naszej mistrzyni pióra.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tego spotkania za przyjście, czynny udział, za słowa pochwały i zapraszamy do lektury wierszy Anny Muzyki Walawender , biblioteka posiada w swoich zbiorach cztery tomiki.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Grudzień 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 29

W poprzednim tygodniu: 122

W tym miesiącu: 11

W poprzednim miesiącu: 449

Wszystkich: 34602

Znajdź nas na Facebooku