Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

"Wolność kocham i rozumiem"

Utworzono dnia 10.06.2019
Czcionka:

8 czerwca 2019 r. odbyła się gra miejska, pt. :Wolność kocham i rozumiem”, gra nawiązywała w swoim klimacie do lat 80-dziesiatych.

Jej głównym celem było uczczenie 30-rocznicy pierwszych wolnych wyborów do Sejmu.

Do udziału w grze zaprosiliśmy mieszkańców Stęszewa, zależało nam aby drużyny składały się zarówno z dzieci jak i osób dorosłych.

Fabuła Gry to historia Pana Franciszka miłośnika starych zdjęć i pasjonata historii, kochającego swój rodzinny Stęszew. Jego największą dumą jest zbiór fotografii, który pokazuje nasze miasto na przestrzeni lat. Przygotowując swoje zbiory na wystawę w Muzeum Regionalnym, zauważył, że jego bardzo cenne i bliskie sercu zdjęcie, uległo zniszczeniu. Z tym miejscem jest on związany emocjonalnie , najpierw jako dziecko, po latach jako dorosły Obywatel, który aktywnie decyduje o kraju biorąc udział w wyborach.

Waszym zadaniem jest zebranie wszystkich elementów fotografii. Fragmenty zdjęcia otrzymacie na każdym punkcie kontrolnym po wykonaniu zadania. Gdy złożycie zdjęcie dowiecie się jakie to miejsce jest tak bliskie sercu Pana Franciszka.

Na starcie stanęło pięć zespołów. Każda drużyna otrzymała kartę uczestnika, na której wpisywano ilość zdobywanych punktów. Grupy zaczęły od rozwiązywania krzyżówki przy budynku Biblioteki, następnie dzięki otrzymanej mapce przemieszczały się między punktami kontrolnymi, wykonując następne zadania, np. odśpiewanie wybranego tekstu muzycznego, wykonanie kanapek z wylosowanych produktów, odpowiedzi na trudne ale i trochę zaskakujące pytania. Takich punktów było 6. Gracze z uśmiechem wykonywali przydzielone zadania, było przy tym dużo śmiechu, trochę stresu ale na pewno moc dobrej zabawy. Meta Gry usytuowana była przy Hali Widowiskowo-Sportowej, ostatnie zadania to była gra w klasy, skakanie w gumę i wyścig kapsli.

Na drużyny, które ukończyły swoje zadania czekały soki, kawa i słodkie truskawki na wzmocnienie.

Okazało się, że drużyny zebrały takie same ilości punktów, konieczne było losowanie kolejności klasyfikacji , i tak pierwsze miejsce zdobyła Pani Pędzich z córka Marysią, drugie  Rodzina Przybyszów z synem Aleksandrem oraz trzecie  Pan Mietlicki z córką Matyldą oraz z synami Tymonem i Cyrylem. Nagrody wręczyła Pani wice-burmistrz Dorota Stachowiak.

Serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi za patronat i ufundowanie nagród dla zwycięzców Gry miejskiej oraz Dyrektorom Muzeum Regionalnego i Domu Kultury w Stęszewie za współpracę.

Cała impreza przebiegła pod znakiem dobrej zabawy, dostarczając satysfakcji zarówno uczestnikom jak i organizatorom.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Luty 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 17

W poprzednim tygodniu: 70

W tym miesiącu: 249

W poprzednim miesiącu: 457

Wszystkich: 31383

Znajdź nas na Facebooku