Strona główna

Aktualności, strona 2 z 56

Spotkanie autorskie

Utworzono: 17.04.2024

Mamy zaszczyt zaprosić serdecznie na spotkanie z Magdaleną Majcher - autorką poczytnych powieści z rozbudowanym tłem społecznym.

Spotkanie odbędzie się 7 maja o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej Domu Kultury w Stęszewie, ul. Poznańska 22 A. Zapraszamy!

Na spotkaniu będzie możliwość nabycia książek pisarki. Jej najnowsza (jeszcze niedostępna w ogólnej sprzedaży) powieść "Rakowiska" także będzie do zdobycia.

Projekt "Biblioteki pełne dobrej energii"

Utworzono: 22.04.2024
Drodzy Czytelnicy i Sympatycy Biblioteki! spieszymy powiedzieć Wam, że ... mamy Projekt!

Wraz z Fundacja PVE Dobra Energia będziemy realizować projekt "Biblioteki pełne dobrej energii". Obejmie on 3 zadania ekologiczne skierowane do dzieci i młodzieży z terenów wiejskich gminy Stęszew. Wkrótce dotrze do nas grant w postaci pokaźnego pakietu książek o tematyce ekologicznej . Będą to ważne narzędzia w realizacji projektu.

Trzymajcie kciuki by te zadania bardzo dobrze się nam udały, bo wówczas mamy szansę zdobyć nagrodę specjalną - spotkanie z Adamem Zbyrytem, biologiem, ornitologiem, autorem książek i popularyzatorem nauki . Znanym z audycji w Polsacie i Radia 357.

„We mnie żyje pamięć tych którzy zginęli”

Utworzono: 24.04.2024

Od początku akcji Żonkile towarzyszy hasło "łączy nas pamięć", ale co to znaczy "pamięć" i jakie zadanie zostawiają nam – żyjącym tu i teraz – ostatni świadkowie Zagłady? Film opowiada historię trzech strażników żydowskiej pamięci: Emanuela Ringelbluma, twórcy Podziemnego Archiwum Getta Warszawy, Racheli Auerbach, dzięki której udało się odnaleźć pierwszą część Archiwum, tego najważniejszego świadectwa Zagłady, oraz Marka Edelmana, którego gest składania żółtych kwiatów pod pomnikiem Bohaterów Getta stał się początkiem przywracania pamięci o powstaniu z 1943 roku. Poprzez wirtualny spacer ulicami Warszawy pokażemy miejsca ważne w polsko-żydowskiej historii i opowiemy o wysiłku osób, dla których pokazanie prawdy o losie żydowskim w czasie II wojny światowej było niejednokrotnie ważniejsze niż ich własne życie. Prowadzenie: Franciszek Bojańczyk, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Zachęcamy do obejrzenia filmu: „We mnie żyje pamięć tych którzy zginęli

Film animowany na podstawie opowiadania "Pamięć drobinek" Zofii Staneckiej

Utworzono: 24.04.2024

https://youtu.be/mi00KIWj93w?si=pn_JCqzLXZIYQAke

Film animowany na podstawie opowiadania "Pamięć drobinek" Zofii Staneckiej przenosi nas w bajkowy świat, w którym żyją dobre duszki, opiekujące się lasem i wszystkimi stworzeniami, które go zamieszkują. Pewnego dnia, jeden z młodych opiekunów roślin i zwierząt, Maślak, ginie w niejasnych okolicznościach. Na poszukiwania wyrusza jego siostra, Borówka, na skrzydłach pomocnej Sowy. Baśniowa historia przybliża dzieciom tematy empatii, sprawiedliwości i straty. 
Wiek: uczniowie klas 1-3

Film na podstawie opowiadania "Było-nie ma-jest" Katarzyny Jackowskiej-Enemuo

Utworzono: 24.04.2024

https://youtu.be/p7M5tbU4O5c?si=UFSfNSOM96Cp_B8-

Film na podstawie opowiadania "Było-nie ma-jest" Katarzyny Jackowskiej-Enemuo w reżyserii Łukasza Kamila Kamińskiego oraz Kariny Paciorkowskiej. Animacja opowiada o trudnym i ważnym temacie przeżywania i radzenia sobie ze stratą. Wraz z bohaterką Krysią odbywamy podróż po miejscach, czasach, które były, których nie ma, a chcemy o nich pamiętać. Wiek: uczniowie klas 4-6

Akcja Żonkile

Utworzono: 22.04.2024
Za nami dwa tygodnie cyklu warsztatów edukacyjno-plastycznych, związanych z 81. rocznicą wybuchu powstania w getcie warszawskim. Zaproszona młodzież poznała historię i genezę powstania. Wszystkie grupy obejrzały różne filmy w tematyce zajęć oraz własnoręcznie wykonały papierowe żonkile.
18 kwietnia grupa uczniów ze stęszewskich szkół, wraz z opiekunami przeszła ulicami miasta i rozdawała żonkile informując o rocznicy powstania.

Żonkile

Utworzono: 09.04.2024

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych by 18 kwietnia wspólnie przemaszerować przez centrum Stęszewa.

Podczas przemarszu będziemy rozdawać mieszkańcom żółte żonkile przypominając, że 19 kwietnia 2024 roku przypada 81 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Książkodzielnie

Utworzono: 09.04.2024
Biblioteczne Książkodzielnie w Stęszewie przeszły wiosenną renowację. Dziękujemy firmie Drewalia za wykonane prace. Nasze mikro biblioteczki zostały naprawione i odmalowane.

Po ponad 2 latach funkcjonowania Książkodzielnie na stałe wpisały się w ofertę Biblioteki. Z radością obserwujemy jak mieszkańcy „uwalniają książki” - wstawiają do biblioteczek różnorodne tomiki dzieląc się z innymi i -mamy nadzieję – wybierają coś dla siebie.

Bajkowa Przystań 06.04.2024 r.

Utworzono: 28.03.2024
Zapraszamy dzieci w wieku 5-8 lat w sobotę, 6 kwietnia na 10.00. Tradycyjnie w programie wspólne czytanie i zajęcia plastyczne.

Szczegóły na plakacie

Wielkanoc 2024

Utworzono: 28.03.2024

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wiele zdrowia, spokoju i radości w gronie rodzinnym. Pięknych chwil przy świątecznym stole, pięknej, wiosennej pogody i mokrego dyngusa!

Niech świąteczne chwile umila także lektura ciekawej książki :-)