Strona główna

Aktualności, strona 2 z 44

Sobotnie rozgrywki w gry planszowe

Utworzono: 13.09.2022

10 września do Biblioteki  licznie przybyli miłośnicy gier planszowych. Wydarzenie współorganizowali z nami Klub Gier Planszowych Sokół i Dom Kultury w Stęszewie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii foto.

 

Noc Bibliotek 2022

Utworzono: 09.09.2022

Zgłosiliśmy się do ogólnopolskiej akcji NOC BIBLIOTEK 2022  Nasze wydarzenie organizujemy nie 1 pażdziernika, ale wyjątkowo dzień wcześniej, w piątkowy wieczór  - 30 września

Co proponujemy?


 

Wakacyjne podróże z książką - podsumowanie

Utworzono: 06.09.2022

31 sierpnia upłynął czas nadsyłania zdjęć w ramach konkursu: "Letnie podróże? Tak! Ale z książką". Otrzymaliśmy zdjęcia od 6 miłośników czytania, którzy zabrali książki w bardzo ciekawe miejsca. Dziękujemy za świetne fotografie, dzięki którym możemy sobie wyobrazić jak wypoczywaliście z książkami. Ze względu na wyrównany poziom zdjęć dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy dyplomy i drobne upominki :-)

 

Romantycznie na Narodowym Czytaniu 2022

Utworzono: 05.09.2022
???????????????? Narodowe Czytanie 2022 upłynęło w miłej i bardzo poetyckiej atmosferze. Wysłuchaliśmy wybranych wierszy Adama Mickiewcza ze zbioru "Ballady i romanse" wydanego po raz pierwszy 200 lat temu. Przy kawie rozmawialiśmy o literaturze romantycznej i o poezji, która wywarła na nas największy wpływ.
Dziękujemy wszystkim za przybycie ???????? 
(fot. okładka rzadkiego wydania poezji A. Mickiewicza, Krajowa Agencja Wydawnicza, 1984 r.)
 

Zakończenie praktyki

Utworzono: 02.09.2022

2 września praktykę w bibliotekach publicznych Gminy Stęszew zakończyła Pani Karolina. Wiele się działo przez prawie miesiąc ???????? Praktykantka mogła zestawić wiedzę teoretyczną z praktyczną. Było i o gromadzeniu księgozbioru, jego katalogowaniu, systemie bliotecznym, organizacji biblioteki, promocji podczas imprez plenerowych, itd., itp. My z kolei mieliśmy zaangażowaną pomocnicę. Życzymy Pani Karolinie znalezienia dobrej pracy- kto wie? może w bibliotekarstwie ????????????????

 

Podziękowanie Biblioteki

Utworzono: 02.09.2022

Gry planszowe w Bibliotece

Utworzono: 01.09.2022
????Biblioteka wraz z Klubem Gier Glanszowych Sokół włączyła się do międzynarodowej inicjatywy "Z grami do ludzi - spotkajmy się, pograjmy!".  Klub Gier udostępni ponad 20 mega ciekawych, nowych gier, planszowych i nie tylko. Dla uczestników przewidziane są nagrody - w postaci gier ufindowanych przez sponsorów.
Serdecznie zapraszamy do Biblioteki, ul Rynek 22 - przychodźcie to spobie pogramy! 1️⃣0️⃣ września - sobota w godzinach: ????12.00 - 16.00 ???? W gry mogą zagrać już dzieci od 6 roku życia, nastolatkowie i dorośli. Dla każdego coś ciekawego. ????????
Oto mapka z zaznaczeniem Stęszewa jako uczestnika inicjatywy: mapka
 
 

Stęszewskie dożynki 2022

Utworzono: 29.08.2022

28 sierpnia stoisko Biblioteki działało na Dożynkach Gminnych w Modrzu ????❤️???? Dzięki hojności mieszkańców na kiermaszu uzbieraliśmy sumę
 1️⃣0️⃣8️⃣ zł - przeznaczymy ją na cele biblioteczne ????☺️ Na stoisku biblioteki nie zabrakło książek o rolnictwie, ekologii i obyczajach dożynkowych. Dzieci miały dużą zabawę przy stoliczku z kolorowankami, rebusami i kartami edukacyjnymi ????????✏️????

Bardzo dziękujemy firmie Protan Elmark https://protan-elmark.com.pl/  za nieodpłatne użyczenie namiotu ????????

Zdjęcia z dożynek w Galerii zdjęć

Letni kiermasz książkowy - wyniki

Utworzono: 23.08.2022
???? Dzielimy się dobrą wiadomością ???? ???????? W kiermaszu książek, który trwał od 25 czerwca do 31 lipca - Biblioteka uzyskała kwotę ????2️⃣6️⃣4️⃣ zł. ???? Dziękujemy wszystkim Czytelnikom, którzy kupili książki na kiermaszu, niech będą źródłem wielu radości????❗️???? ????Kwotę wydamy na wsparcie naszych bieżących działań, w tym kupno nowości wydawniczych. ???? 28 sierpnia ???? na stoisku bibliotecznym podczas Dożynek Gminnych w Modrzu przygotujemy kolejny kiermasz książek na który już teraz serdecznie Wszystkich zapraszamy ???? (godz. 16.30 - 19.00)
 
(fot. pixabay)
 
 

3 września Narodowe Czytanie 2022

Utworzono: 16.08.2022

W sobotę 3 września o godzinie 10.00 w ramach ogólnopolskiej akcji odbędzie się czytanie "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza. Będzie nastrojowo, romantycznie i sympatycznie. Czas odświeżyć piękne ballady wieszcza Adama, zasługują na to :-) Biblioteka główna, Rynek 22 w Stęszewie. Wstęp wolny - Zapraszamy!

W programie:

  • trochę o akcji pod patronatem Pary Prezydenckiej - Narodowe Czytanie 2022 - edycja XI
  • ciekawostki o Adamie Mickiewiczu
  • wystawa plakatów edukacyjnych dotyczących polskich twórców romantycznych
  • wybrane dzieła Adama Mickiewicza w stęszewskich bibliotekach
  • odczytywanie fragmentów z "Ballad i romansów"
  • poczęstunek i pogawędki   - W czytaj dalej pobierzecie utwór "Ballady i romanse"