Strona główna

Aktualności, strona 3 z 52

Czytamy "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej

Utworzono: 28.08.2023

Od 1 września zapraszamy wszystkich po przygotowane przez bibliotekarki fragmenty tekstów powieści "Nad Niemnem". Oczywiście jak najbardziej można również samodzielnie wybrać fragment do odczytania. Zapraszamy na Narodowe Czytanie do naszej siedziby - Rynek 22 w Stęszewie. 9 września (sobota), godz. 10.00 :-)

 

Narodowe Czytanie 2023

Utworzono: 25.08.2023
Nadchodzi wrzesień, a więc tradycyjnie zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Narodowego Czytania. Nasza Biblioteka po raz 12 uczestniczy w tej ogólnopolskiej akcji.
W tym roku czytamy „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. ???? Termin: 9 września (sobota), godz. 10.00. Miejsce: Biblioteka Publiczna w Stęszewie, ul Rynek 22. Przygotujemy wystawę twórczości Elizy Orzeszkowej oraz ciekawostki na temat pisarki. Wspólnie poczytamy fragmenty powieści „Nad Niemnem” oraz ozdobimy wszystkie przyniesione przez Was egzemplarze pamiątkową pieczęcią.

Wały obronne Poznania sprzed 1000 lat - wyprawa druga, 16.08.23

Utworzono: 15.09.2023
Grupa 25 odkrywców poznała tajemnice Rezerwat Archeologiczny Genius Loci na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. Naszą przwodniczką i osobą prowadzącą zajęcia była Pani Archeolog. Najpierw dzieci obejrzały film o tym co działo się 1000 lat temu na Ostrowie Tumskim, kiedy powstawało Państwo Polskie i sam Poznań. Potem Pani Archeolog objaśniała jakie są rodzaje stanowisk archeologicznych i czym różni się rezerwat archeologiczny od muzeum archeologicznego. Dyskutowaliśmy o tym, co jest skarbem, a co nie i co było skarbem dla ludzi żyjących 10 wieków temu, a co skarbem może być teraz. Okazało się, że we wczesnym średniowieczu skarbem nie były wcale sztabki złota, ale np. szklany kielich czy żelazne zausznice. Kolejnym puktem było zwiedzanie ekspozycji rezerwatu - i to wcale nie dla "cykorów".
 
 

Zabawy egipskich dzieci - wyprawa pierwsza, 14.07.23

Utworzono: 15.09.2023

14 lipca poznaliśmy zabawy i zabawki starożytnego Egiptu. W Muzeum Archeologiczne w Poznaniu dowiedzieliśmy się jak ubierały się egipskie dzieci tysiące lat temu, w co się bawiły i jakimi zabawkami.

Dofinansowanie na zakup książek

Utworzono: 14.08.2023
Z radością informujemy, że pozyskaliśmy dofinansowanie na zakup książek – nowości wydawniczych  nieustannie oczekiwanych przez Czytelników. ????
Kwota w wysokości  7.500 zł  wkrótce zasili budżet Biblioteki.
To świetna wiadomość dla nas - i jak myślimy - wszystkich Czytelniczek i Czytelników. ????
 
 
 

Wspólna zabawa podczas Święta Stęszewa

Utworzono: 06.07.2023

25 czerwca 2023 r. podczas Święta Stęszewa odwiedziło nas sporo mieszkańców. Dziękujemy za wspólną zabawę i udział w naszych animacjach promujących czytanie :-)

Zapraszamy do relacji foto w Galerii zdjęć

Wyprawa na Ostrów Tumski do Rezerwatu Archeologicznego

Utworzono: 06.07.2023

Druga, letnia wyprawa odbędzie się 16 sierpnia do Rezerwatu Archeologicznego Genius loci na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. :-)

Szczegóły na plakacie 

SOWA MOBI - księgozbiór w telefonie

Utworzono: 06.07.2023
Od 26 czerwca 2023 r. oferujemy naszym użytkownikom dostęp do naszych zbiorów i konta bibliotecznego poprzez aplikację SOWA MOBI
Dołączyliśmy do grupy Bibliotek, których katalog dostępny jest w aplikacji mobilnej.
  • SOWA MOBI umożliwia korzystanie z katalogu oraz ze swojego konta za pomocą smartfona lub tabletu. Karta biblioteczna wyświetla się w aplikacji.
  • Zalogowany Użytkownik, po zainstalowaniu aplikacji i wybraniu naszej Biblioteki zyskuje możliwości: rezerwowania i prolongowania książek, ma wgląd w historię swoich wypożyczeń i stan rozliczeń z Biblioteką. Może też edytować niektóre dane w swoim profilu. Można dodatkowo otrzymywać powiadomienia o nadchodzących termnie zwrotu wypożyczonych tytułów.

 

Praca Filii bibliotecznych w wakacje

Utworzono: 06.07.2023

Informujemy że w okresie wakacyjnym Filie Biblioteczne mają zmienione dni i godziny otwarcia.

Szczegóły: Strykowo, Jeziorki, Trzebaw, Będlewo

Skarby starożytnego Egiptu

Utworzono: 06.07.2023
14 lipca zabieramy dzieci w wieku 6-11 lat do Muzeum Archeologicznego w Poznaniu na wyprawę pod nazwą ????ZABAWY I ZABAWKI NAD NILEM ????
Dzieci dowiedzą się w jakie zabawy i jakimi zabawkami bawili się ich rówieśnicy tysiące lat temu. ???????????? Czeka na nas fascynująca wystawa o starożytnym Egipcie (zwiedzanie z przewodnikiem) i prezentacja multimedialna. Będziemy także wykonywać egipskie laleczki ????
Koszt wyjazdu - 25 zł/os Wyruszamy o godzinie 10.00 sprzed Biblioteki.
ZAPISY: ????☎️ telefoniczne 61 813 40 92; ???? ???? e-mail w.dzieci@bibliotekasteszew.info
???? Liczba miejsc jest ograniczona ????