Strona główna

Aktualności, strona 3 z 53

Zajęcia dla dzieci - 4 listopada

Utworzono: 01.11.2023

Zapraszamy dzieci do spędzenia sobotniego przedpołudnia w bibliotece.

 

Relacja ze spotkania z generałem

Utworzono: 29.10.2023
Współorganizowanie spotkania z generałem Gromosławem Czempińskim było dla nas prawdziwym zaszczytem. 27 października 2023 r., w piątkowe popołudnie w hali widowisko-sportowej w Stęszewie mieszkańcy wysłuchali człowieka, który współtworzył historię Polski. Generał przybliżył historię polskiego wywiadu w czasach PRL i młodej III Rzeczpospolitej, opowiadał o tym jak nawiązała się owocna współpraca polskich i amerykańskich sił wywiadowczych oraz o tym jak doszło do powstania jednostki wojskowej GROM. Był czas na pytania od publiczności i moment podziękowania dla wyjątkowego gościa. Dziękujemy za profesjonalne moderowanie spotkania Przemysławowi Pawlakowi oraz współorganizatorom wydarzenia: Gmina Stęszew - Urząd Miejski Gminy Stęszew, Protan Elmark, Dom Kultury w Stęszewie
 
Relacja w galerii foto
 

Spotkanie z gen. Czempińskim. Wstęp wolny

Utworzono: 08.10.2023
Zapraszamy na spotkanie z wyjątkowym człowiekiem, który odegrał wielką rolę w polskiej historii stosunków międzynarodowych i bezpieczeństwa państwa.
 27 października w Stęszewie gościć będzie Gromosław Czempiński  – generał brygady, funkcjonariusz służb specjalnych PRL i RP, dyplomata. W latach 1993–1996 Szef Urzędu Ochrony Państwa. Spotkanie odbędzie się w  Hali widowiskowo-sportowej w Stęszewie, ul. Poznańska 22A o godz. 17.00.  Rozmowę poprowadzi historyk, Przemysław Pawlak.  WSTĘP WOLNY! 
 

Katarzyna Ryrych w Stęszewie

Utworzono: 22.10.2023

18 października 2023 r. gościliśmy w Stęszewie Katarzynę Ryrych, znakomitą polską pisarkę i poetkę, autorkę książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Twórczość Pani Katarzyny jest tłumaczona na kilkanaście języków, wielokrotnie nagradzana, m. in. Nagrodą Polskiej Sekcji IBBY, Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, Ogólnopolską Nagrodą Literacką im Kornela Makuszyńskiego. Spotkania z dziećmi i młodzieżą odbyły się w Bibliotece w Stęszewie i w Szkole Podstawowej w Modrzu. Młodzi chłonęli to co miała im do przekazania Autorka i zadawali jej mnóstwo różnych pytań, czuli się swobodnie i ośmieleni.

Godziny otwarcia Filii w Będlewie - październik 2023

Utworzono: 08.10.2023

Informujemy że w październiku br. Filia w Będlewie będzie czynna w każdy czwartek w godz.: 14:00 - 18.00. We wtorki Filia nieczynna. Przepraszamy za ewentualne utrudnienia.

Październikowa zmiana godzin otwarcia Filii w Strykowie

Utworzono: 04.10.2023

W październiku 2023 r. Filia w Strykowie działa w zmienionych godzinach. Szczegóły

Noc Bibliotek 2023

Utworzono: 30.09.2023

6 października o godz. 18.30 zapraszamy dzieci w wieku 9-12 lat na kolejną edycję Nocy Bibliotek . W tym roku bawimy się pod hasłem: "ABSURD NIE CZYTAĆ". Zapraszamy do zapisów :-)

 

 

Wystawa "Powstańcy Wielkopolscy" w Stęszewie

Utworzono: 30.09.2023

Pochodzący w woj. lubuskiego artysta i przedsiębiorca, Jakub Multan sportretował wielkopolan przy użyciu grafiki wektorowej. Stworzył portrety prezentujące 11 lokalnych bohaterów, uczestników zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, których sylwetki i biogramy napawają dumą kolejne pokolenia. Wystawę sprowadzoną z Kalisza można oglądać w Stęszewie do 14 października 2023.

75-lecie Biblioteki Publicznej w Stęszewie

Utworzono: 08.10.2023

Drodzy Czytelnicy i Przyjaciele - to już 75 lat! 

W jubileuszowym roku podkreśliliśmy długą tradycję bibliotekarską poprzez uroczystość jubileuszową, która odbyła się 27.09.2023 r. Dziękujemy gościom za ogrom dobrych i krzepiących słów o Bibliotece, Książkach i o Bibliotekarzach. Wspaniale było usłyszeć, że książka zawsze będzie ważna i doceniana i nasza praca jest bardzo potrzebna. W trakcie wydarzenia otwarta została wystawa portretów "Powstańcy Wielkopolscy" autorstwa Jakuba Multana.

Zapraszamy do fotorelacji z Jubileuszu w galerii zdjęć.

 

Przedpołudnie z Panią Elizą :-) 9.09.2023

Utworzono: 15.09.2023
Narodowe Czytanie  upłynęło nam błyskawicznie i w serdecznej atmosferze. Po wysłuchaniu wyboru informacji o Elizie Orzeszkowej - najważniejszych i najbardziej kontrowersyjnych faktach z jej życia oraz informacji o tym w jakich okolicznościach powstała powieść "Nad Niemnem" - przenieśliśmy się w czasy caratu, zaboru rosyjskiego, na grodzieńszczyznę w XIX wieku.