Strona główna

Aktualności, strona 3 z 44

W Muzeum Pyry

Utworzono: 10.08.2022

 2 sierpnia w Muzeum Pyry w Poznaniu dominowały ziemniaki, kartofle, pyrki. Nazw jest mnóstwo! Relację z wyjazdu przedstawiamy na bibliotecznym Facebooku  :-)

Podróże z krawcem Niteczką

Utworzono: 11.08.2022

 

9 sierpnia dziedziniec zamkowy w CK Zamek w Poznaniu zapełniły tłumy dzieci, w tym grupa ze Stęszewa ???? Obejrzeliśmy spektakl o przygodach krawca Niteczki w wykonaniu Europejskiego Centrum Bajki z Pacanowa. 

QUEST Stęszew z polotem

Utworzono: 25.07.2022

W II poł. sierpnia zapraszamy wszystkich chętnych do spaceru i wspólnego odkrywania tajemnic Stęszewa.???? ???? ❓  Zapraszamy do zapisów telefonicznych, mailowych i osobistych w Bibliotece, Rynek 22. Wydarzenie odbędzie się przy ???? minimum 5️⃣ zapisanych uczestników. 

25.07 - 05.08 Filie w Trzebawiu i Będlewie nieczynne

Utworzono: 25.07.2022

Drodzy Czytelnicy! Informujemy, że w terminie: 25 lipca - 5 sierpnia Filie Biblioteczne w Trzebawiu i Będlewie będą nieczynne. W tym czasie zapraszamy do korzystania z bibliotek w Stęszewie, Jeziorkach oraz Strykowie (od 1 sierpnia). Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

Dotacja na zakup książek

Utworzono: 20.07.2022

Z radością informujemy, że uzyskaliśmy dofinansowanie do zakupu nowości wydawniczych.  Kwota 6000 zł  ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zasili wkrótce nasz budżet. 

 

Książkowy konkurs fotograficzny

Utworzono: 20.07.2022

❗️Uwaga ❗️???? Startujemy z wakacyjnym ???? konkursem fotograficznym ???? związanym z książką i czytaniem ????????‍????????‍????????. Ogłaszamy konkurs pn. "Letnie podróże? Tak! Ale z książką". Szczegóły znajdują się w ????Regulaminie konkursu ????

11. 07 - bajkowe lato dla ukraińskich dzieci

Utworzono: 18.07.2022

W lipcowy poniedziałek w bibliotece odbyły się zajęcia dla ukraińskich dzieci. ???????? ????????Było pisanie magicznym atramentem, prace plastyczne o tematyce dowolnej i konkurs związany z postaciami z bajek. Dzieci otrzymały nagrody - zeszyty edukacyjne w języku ukraińskim (Wydawnictwo Dwie Siostry ). Na końcu każde dziecko otrzymało zestaw plastyczny ufundowany dzięki Akcji Kredka #actionkredka i współpracy z kołem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Chwała Ukrainie! ????????

18-29 lipca, Filia w Strykowie nieczynna

Utworzono: 18.07.2022

Drodzy Czytelnicy! Informujemy, że w terminie: 18 - 29 lipca Filia Biblioteczna w Strykowie będzie nieczynna. W tym czasie zapraszamy do korzystania z bibliotek w Stęszewie i  Jeziorkach. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

9 sierpnia wyjazd do CK Zamek

Utworzono: 07.07.2022

Niesamowite perypetie Krawca Niteczki przedstawią dzieciom aktorzy teatru lalki z Pacanowa. Zapraszamy dzieci w wieku powyżej 6 lat do udziału w wakacyjnym wyjeździe do Poznania :-) 

 

2 sierpnia - wyjazd do Muzeum Pyry

Utworzono: 06.07.2022
! UWAGA ! Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd do poznańskiego Muzeum Pyry???????? dla dzieci w wieku powyżej 6 lat.
W programie: oprowadzanie po muzeum i warsztaty ziemniakowe. Zapisy do 20 lipca. ZAPRASZAMY :)