Strona główna

Aktualności, strona 4 z 49

Wielki finał WOŚP

Utworzono: 30.01.2023

29 stycznia graliśmy razem z WOŚP  współpracując ze Stęszewskim Sztabem Orkiestry. Bibliotekarki prowadziły kwawiarenkę z ciastami, żurkiem, kawą i herbatą podczas finałowej imprezy w hali widowiskowo - sportowej w Stęszewie.

Dzięki hojnym sercom Mieszkańców Gminy do puszki kawiarenkowej wpłynęła kwota 6008 zł. W tym roku Orkiestra zbierała na walkę z sepsą, stanem zakaźnym stanowiącym  poważne zagrożenie dla życia ludzi, tych małych i tych dużych.

Serdecznie dziękujemy za to że byliście z nami! 

Relacja w galerii zdjęć

16.12 - Spotkanie z Mikołajem

Utworzono: 18.12.2022

W piątek w Bibliotece było wesoło i radośnie. Odwiedziły nas dzieci ze Szkoły Podstawowej Specjalnej w Stęszewie. Wysłuchały bajki "Prezenty Świętego Mikołaja" w formie teatrzyku kamishibai, a potem... a potem przy dźwiekach dzwonka do Biblioteki wkroczył Święty Mikołaj :-)

Zobacz więcej na FB

 

 

Styczniowe spotkanie DKK

Utworzono: 23.01.2023

19 stycznia rozpoczęliśmy kolejny rok spotkań klubowiczów Dyskusyjnego Klubu Książki.

Relacja ze styczniowego spotkania w zakładce DKK

Mikołajki dla uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej

Utworzono: 16.12.2022

16 grudnia Biblioteka organizuje spotkanie ze Świętym Mikołajem ???? dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej w Stęszewie. Wkrótce relacja z tego radosnego wydarzenia :-)

 

Szyfry Enigmy - wyjazd 9.02.2023

Utworzono: 10.01.2023

Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy do zapisów na wyjazd :-)

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

Utworzono: 29.11.2022

Wesoło i radośnie było na spotkaniu z Renatą Piątkowską, autorką znanych i lubianych książek dla dzieci i młodzieży ????‍????????‍????. Towarzyszyła jej Malwina Kożurno - zawodowa lektorka książek. Relacja foto w Galerii zdjęć.

Program ferii zimowych z bibliotekami

Utworzono: 12.01.2023

Zamieszczamy szczegółowy program ferii. Pełna informacja w czytaj dalej

Zmienione godziny otwarcia

Utworzono: 27.11.2022
Drodzy Czytelnicy! ????
W grudniu Biblioteka główna w Stęszewie oraz Filie w Będlewie i Trzebawiu mają zmienione godziny otwarcia. Biblioteki będa czynne tyle samo godzin, jednak będziemy kończyć pracę wcześniej. Nie jest to nasze widzimisię - na instytucje kultury i wiele innych instytucji publicznych zostały przez rząd nałożone cele w zakresie zmniejszenia zużycia energii elektrycznej o 10 % w grudniu i w 2022 r. ????
 

Pieczemy ciasta na WOŚP

Utworzono: 19.01.2023
Drodzy Mieszkańcy ! 
Zbliża się ❤️ 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ❤️, który odbędzie się ???? 29 stycznia 2023 r. ????
W trakcie finału odbywającego się w Hali widowiskowo-sportowej Domu Kultury w Stęszewie będziemy prowadzić kawiarenkę ze słodkościami i gorącymi napojami. Cały dochód uzyskany ze sprzedaży ciast, ciastek, babeczek ???????????????? itd. zostanie przekazany Orkiestrze.

W dniu finału WOŚP - 29 stycznia prosimy przynosić ciasta do Hali widowiskowo-sportowej, ul. Poznańska 22A - od godz. 10.

Renata Piątkowska w Stęszewie

Utworzono: 22.11.2022

25 listopada uczniowie klas III Szkoły Podstawowej w Stęszewie spotkają się z pisarką Renatą Piątkowską. Pani Renata jest autorką wielu zabawnych, pouczających i wartościowych książek dla dzieci, laureatką Orderu Uśmiechu, Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Cieszymy się z odwiedzin i zajęć podczas których dzieci będą uczyły się o mądrościach zawartych w polskich przysłowiach i empatii do zwierząt ????????️