Strona główna

Aktualności, strona 4 z 40

Komunikat

Utworzono: 20.12.2021

Drodzy Czytelnicy

24 grudnia (Wigilja) i 31 grudnia (Sylwester)

Biblioteka główna i filie będą nieczynne.

Komunikat

Utworzono: 17.12.2021

Drodzy Czytelnicy!

20 grudnia(poniedziałek)2021 Biblioteka będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.

Relacja ze spotkania DKK

Utworzono: 17.12.2021

Tematem przewodnim naszego wczorajszego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki była kwestia walki z uzależnieniami we współczesnym społeczeństwie. Taki klimat narzuciła nam sceneria książki Davida Sheffa „Mój piękny syn” traktująca o walce ojca z uzależnieniem syna od narkotyków i alkoholu. W dyskusji – jak zwykle – klubowicze nie poprzestali na treści lektury, ale zarzucili sieci swoich rozważań na dużo szersze wody, przede wszystkim odniesień do realiów naszego kraju i społeczności. Zagłębienie się w ten trudny temat pozwoliło stopniowo przenieść się do świata edukacji, polityki i obyczajowości naszego społeczeństwa. Konkluzja rozmowy uświadomiła nam – nie po raz pierwszy i nie ostatni – że lepiej dyskutować o książkach, niż tracić czas na narzekanie i zamartwianie się wyimaginowanymi problemami. Zakończyliśmy nasze spotkanie – ostatnie przed nadchodzącymi świętami – najlepszymi życzeniami bożonarodzeniowymi i noworocznymi. Zdrowia, spokoju i wszelkiej pomyślności życzymy też wszystkim nienależącym do klubu – może dołączą do nas po noworocznych postanowieniach?

Dyskusyjny Klub Książki

Utworzono: 13.12.2021

 

Zapraszamy na spotkanie stęszewskiego Dyskusyjnego Klubu Książki, w czwartek 16 grudnia o godz. 18:00
 

Bajkowa Przystań

Utworzono: 01.12.2021

Zbliżają się mikołajki i okres przedświątecznych przygotowań – nasze sobotnie spotkanie też odbędzie się w takiej ciepłej, grudniowej atmosferze. Zapraszamy do wspólnego czytania i tworzenia ozdób świątecznych!

 

Biblioteka Publiczna w Stęszewie zaprasza dzieci w wieku 5-8 lat na głośne czytanie, które odbędzie się w sobotę 6 listopada o godz. 10:30. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy pod nr tel. 61 8134 092

 

 

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Pluszowy miś”

Utworzono: 26.11.2021

Pragniemy poinformować uczestników, że konkurs plastyczny „Pluszowy miś” został rozstrzygnięty!

Niestety, ze względu na obecną sytuację pandemiczną jesteśmy zmuszeni zrezygnować z planowanego wcześniej uroczystego rozdania nagród na wspólnym spotkaniu. Ze zwycięzcami w poszczególnych kategoriach wiekowych będziemy się kontaktować indywidualnie i prosimy o odbiór nagród również indywidualnie w dogodnym terminie w godzinach pracy biblioteki.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy także do odwiedzenia biblioteki i obejrzenia wystawy prac młodych artystów – gwarantujemy, że warto! Komisja miała twardy orzech do zgryzienia przy wyborze najlepszych.

Ostatecznie uroczyście oznajmiamy następujący werdykt:

 

Dyskusyjny Klub Książki

Utworzono: 17.11.2021
Zapraszamy na spotkanie stęszewskiego Dyskusyjnego Klubu Książki, w czwartek 18 listopada o godz. 18:00
 

Uwaga Konkurs!

Utworzono: 10.11.2021

Już wkrótce, 25 listopada będziemy obchodzić Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Biblioteka Publiczna w Stęszewie zaprasza wszystkie dzieci w wieku 3-10 lat do wzięcia udziału w organizowanym przez nas konkursie plastycznym „Pluszowy miś”. Pokażcie swoje talenty i narysujcie lub namalujcie swoje ukochane przytulanki! Niech inni zobaczą, jakie są niezwykłe. Szczegóły konkursu znajdziecie w załączniku z regulaminem. Pędzle w dłoń i do boju!

 

Sobotnie spotkanie w "Bajkowej Przystani"

Utworzono: 06.11.2021

Dzisiaj gościliśmy w naszej bibliotece dzieci na zajęciach czytelniczo-plastycznych. Motywem przewodnim było nadchodzące Święto Niepodległości i patriotyzm. Po lekturze książki: „A ja jestem Polak mały, moim krajem jest świat cały” uczestnicy zrobili biało-czerwone kotyliony, które z dumą prezentują na zdjęciach. Mamy nadzieję, że bawili się przy tym tak dobrze jak my. Gratulujemy talentów i tradycyjnie zapraszamy do biblioteki nie tylko na takie zajęcia!

Bajkowa Przystań

Utworzono: 03.11.2021

Biblioteka Publiczna w Stęszewie zaprasza dzieci w wieku 5-8 lat na głośne czytanie, które odbędzie się w sobotę 6 listopada o godz. 10:30. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy pod nr tel. 61 8134 092