Strona główna

Aktualności, strona 40 z 51

Dni Stęszewa z Biblioteką

Utworzono: 30.06.2016

 Dni Stęszewa z Biblioteką. Już drugi raz mieliśmy okazję towarzyszyć Stęszewiakom w Święcie Stęszewa. W tym roku przygotowałyśmy ofertę głównie dla najmłodszych - dla nich były zabawy z książką, głośne czytanie, zajęcia plastyczne - na pewno spotkaliście małe...

Uwolnij książkę!

Utworzono: 01.06.2016

Zapraszamy do naszego stolika z wolną książką - uwolnij książkę, zabierz ją do domu i daj jej drugie życie.   

 

 

 

Wakacje w Bibliotece

Utworzono: 20.06.2016

Zapraszamy dzieci na zajęcia wakacyjne. W programie głośne czytanie, gry i zabawy plastyczne. 

 

 

Bajkowa Przystań

Utworzono: 04.06.2016

 

Czerwcowa, przedwakacyjna Bajkowa Przystań z księżniczką Zosią :). 

 
 

 

Warsztaty ze Zbigniewem Masternakiem

Utworzono: 15.06.2016

 

 

Kolejnym majowym gościem  Biblioteki był pan  Zbigniew Masternak - pisarz, piłkarz i scenarzysta filmowy, autor cyklu "Księstwo".

 

Euro 2016

Utworzono: 10.06.2016

Wieczorny mecz Francji z Rumunią zaingauruje EURO 2016. W piętnastym turnieju o piłkarskie mistrzostwo Europy powalczą Polacy dowodzeni przez Adama Nawałkę, a kibiców czeka 51 emocjonujących spotkań. Zapraszamy  do Biblioteki po pozycje związane z naszą dyscypliną narodową. 

 

Bajkowa Przystań

Utworzono: 02.06.2016

Spotkanie autorskie z pisarką dla dzieci JOANNĄ KRZYŻANEK

Utworzono: 16.05.2016

  

Tygodniu Bibliotek  - 11 maja br.  gościliśmy pisarkę dla dzieci, Joannę Krzyżanek, autorkę zabawnych i edukacyjnych serii o Lamelii Szczęśliwej, Cecylce Knedelek czy Kurze Adeli.
Niezwykły gość opowiadał o początkach pisania, o pierwszej książce, napisanej w dzieciństwie - te pierwsze próby literackie przechowywała babcia autorki przez wiele lat , aby  stały się największym skarbem, pełnym wspomnień. Pisarka zabrała uczestników spotkania do pachnącej biblioteki, pełnej aromatu czekolady i truskawek. 

 

"Od Lecha Czecha i Rusa do Mieszka I" - podsumowanie konkursu

Utworzono: 11.05.2016

10 maja br., odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym  pt. „ Od Lecha Czecha i Rusa do Mieszka I ” czyli od legendy do historii,  zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Stęszewie. Konkurs ogłoszony przez naszą bibliotekę miał zachęcić młodych czytelników do uczczenia 1050 -rocznicy Chrztu Polski  oraz rozbudzić uczucia patriotyczne. Na konkurs wpłynęło 83 prace plastyczne  wykonane różnorodną techniką. Komisja oceniająca w składzie : Joanna Łubińska, Helena Snuszka i Alicja Skrzypczak przyznała następujące nagrody i wyróżnienia :

XIII Tydzień Bibliotek.

Utworzono: 04.05.2016