Strona główna

Aktualności, strona 6 z 49

Konkurs Wolnych Lektur

Utworzono: 08.10.2022

Wolne Lektury organizują konkurs poetycki pn. "prz[...]szłość", który rozpoczął się 4 października i

potrwa do 10 listopada. Do udziału w konkursie zapraszają wszystkich, którzy ukończyli 18 lat i

chcą podzielić się swoją twórczością. Nadesłane prace oceni profesjonalne Jury, a zwycięzcy

otrzymają nagrody rzeczowe.

Szczegóły oraz formularz rejestracyjny znajdują się tu: https://wolnelektury.pl/formularz/konkurs-poetycki/

Informacja o zapisach znajduje się także na Facebooku i Instagramie.

6.10 - spotkanie autorskie z Danielem Kocujem

Utworzono: 06.10.2022
W sali Szkoły Podstawowej w Stęszewie Daniel Kocuj przedstawił dziś opowieści od których włosy stają dęba ???????????? Pan Daniel przywitał się z uczestnikami w języku suahili. Opowiedział jak samodzielnie zbudował rower, którym wyruszył z Sydney przez sporą część kontynentu australijskiego, Indonezję - wyspę Bali, Jawę, Malezję, Tajlandię, Birmę i Indie. Opowieść ubarwiły zdjęcia i filmiki ukazujące egzotyczne krainy i ich mieszkańców. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 6-tych i klasa 8. Pytań do podróżnika mieli całkiem sporo ???? Współorganizatorzy spotkania: Biblioteka Publiczna w Stęszewie i Szkoła Podstawowa w Stęszewie
 

Zapraszamy na film :-)

Utworzono: 27.09.2022
????w ramach ????NOCY BIBLIOTEK 2022???? proponujemy dodatkową atrakcję.  4 października zapraszamy dzieci w wieku 8 i więcej lat na projekcję filmu: ????"Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”, (Szwecja 2018, reż. Josephine Bornebusch, 89 minut). ????Film wyświatlamy z polskim dubbingiem. ???? Jest to familijny film przygodowy o parze młodych detektywów, ekranizacja popularnej serii książek dla dzieci Martina Widmarka.
4️⃣ października, godzina ????18:00 w Bibliotece przy Rynku.
Zapraszamy młodych detektywów na film i dyskusję ????
ZAPISY: ☎️ 61 813 40 92 ☎️; ???? w.dzieci@bibliotekasteszew.info lub w naszej siedzibie.
 

Spotkanie z podróżnikiem, autorem książki "Bike'owa podróż"

Utworzono: 25.09.2022

6 października z uczniami Szkoły Podstawowej w Stęszewie spotka się Daniel Kocuj, autor który samodzielnie zbudował rower, a następnie przejechał nim z Sydney w Australii do Szczecina. 

 

Dzień Przedszkolaka 2022

Utworzono: 22.09.2022

20 września odwiedziły nas przedszkolaki z Przedszkola BIOtula :-) Świętowały z nami swój dzień. Relacja z wydarzenia na FB

 

 

Sobotnie rozgrywki w gry planszowe

Utworzono: 13.09.2022

10 września do Biblioteki  licznie przybyli miłośnicy gier planszowych. Wydarzenie współorganizowali z nami Klub Gier Planszowych Sokół i Dom Kultury w Stęszewie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii foto.

 

Noc Bibliotek 2022

Utworzono: 09.09.2022

Zgłosiliśmy się do ogólnopolskiej akcji NOC BIBLIOTEK 2022  Nasze wydarzenie organizujemy nie 1 pażdziernika, ale wyjątkowo dzień wcześniej, w piątkowy wieczór  - 30 września

Co proponujemy?


 

Wakacyjne podróże z książką - podsumowanie

Utworzono: 06.09.2022

31 sierpnia upłynął czas nadsyłania zdjęć w ramach konkursu: "Letnie podróże? Tak! Ale z książką". Otrzymaliśmy zdjęcia od 6 miłośników czytania, którzy zabrali książki w bardzo ciekawe miejsca. Dziękujemy za świetne fotografie, dzięki którym możemy sobie wyobrazić jak wypoczywaliście z książkami. Ze względu na wyrównany poziom zdjęć dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy dyplomy i drobne upominki :-)

 

Romantycznie na Narodowym Czytaniu 2022

Utworzono: 05.09.2022
???????????????? Narodowe Czytanie 2022 upłynęło w miłej i bardzo poetyckiej atmosferze. Wysłuchaliśmy wybranych wierszy Adama Mickiewcza ze zbioru "Ballady i romanse" wydanego po raz pierwszy 200 lat temu. Przy kawie rozmawialiśmy o literaturze romantycznej i o poezji, która wywarła na nas największy wpływ.
Dziękujemy wszystkim za przybycie ???????? 
(fot. okładka rzadkiego wydania poezji A. Mickiewicza, Krajowa Agencja Wydawnicza, 1984 r.)
 

Zakończenie praktyki

Utworzono: 02.09.2022

2 września praktykę w bibliotekach publicznych Gminy Stęszew zakończyła Pani Karolina. Wiele się działo przez prawie miesiąc ???????? Praktykantka mogła zestawić wiedzę teoretyczną z praktyczną. Było i o gromadzeniu księgozbioru, jego katalogowaniu, systemie bliotecznym, organizacji biblioteki, promocji podczas imprez plenerowych, itd., itp. My z kolei mieliśmy zaangażowaną pomocnicę. Życzymy Pani Karolinie znalezienia dobrej pracy- kto wie? może w bibliotekarstwie ????????????????