Strona główna

Aktualności, strona 6 z 56

Katarzyna Ryrych w Stęszewie

Utworzono: 22.10.2023

18 października 2023 r. gościliśmy w Stęszewie Katarzynę Ryrych, znakomitą polską pisarkę i poetkę, autorkę książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Twórczość Pani Katarzyny jest tłumaczona na kilkanaście języków, wielokrotnie nagradzana, m. in. Nagrodą Polskiej Sekcji IBBY, Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, Ogólnopolską Nagrodą Literacką im Kornela Makuszyńskiego. Spotkania z dziećmi i młodzieżą odbyły się w Bibliotece w Stęszewie i w Szkole Podstawowej w Modrzu. Młodzi chłonęli to co miała im do przekazania Autorka i zadawali jej mnóstwo różnych pytań, czuli się swobodnie i ośmieleni.

Godziny otwarcia Filii w Będlewie - październik 2023

Utworzono: 08.10.2023

Informujemy że w październiku br. Filia w Będlewie będzie czynna w każdy czwartek w godz.: 14:00 - 18.00. We wtorki Filia nieczynna. Przepraszamy za ewentualne utrudnienia.

Październikowa zmiana godzin otwarcia Filii w Strykowie

Utworzono: 04.10.2023

W październiku 2023 r. Filia w Strykowie działa w zmienionych godzinach. Szczegóły

Noc Bibliotek 2023

Utworzono: 30.09.2023

6 października o godz. 18.30 zapraszamy dzieci w wieku 9-12 lat na kolejną edycję Nocy Bibliotek . W tym roku bawimy się pod hasłem: "ABSURD NIE CZYTAĆ". Zapraszamy do zapisów :-)

 

 

Wystawa "Powstańcy Wielkopolscy" w Stęszewie

Utworzono: 30.09.2023

Pochodzący w woj. lubuskiego artysta i przedsiębiorca, Jakub Multan sportretował wielkopolan przy użyciu grafiki wektorowej. Stworzył portrety prezentujące 11 lokalnych bohaterów, uczestników zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, których sylwetki i biogramy napawają dumą kolejne pokolenia. Wystawę sprowadzoną z Kalisza można oglądać w Stęszewie do 14 października 2023.

75-lecie Biblioteki Publicznej w Stęszewie

Utworzono: 08.10.2023

Drodzy Czytelnicy i Przyjaciele - to już 75 lat! 

W jubileuszowym roku podkreśliliśmy długą tradycję bibliotekarską poprzez uroczystość jubileuszową, która odbyła się 27.09.2023 r. Dziękujemy gościom za ogrom dobrych i krzepiących słów o Bibliotece, Książkach i o Bibliotekarzach. Wspaniale było usłyszeć, że książka zawsze będzie ważna i doceniana i nasza praca jest bardzo potrzebna. W trakcie wydarzenia otwarta została wystawa portretów "Powstańcy Wielkopolscy" autorstwa Jakuba Multana.

Zapraszamy do fotorelacji z Jubileuszu w galerii zdjęć.

 

Przedpołudnie z Panią Elizą :-) 9.09.2023

Utworzono: 15.09.2023
Narodowe Czytanie  upłynęło nam błyskawicznie i w serdecznej atmosferze. Po wysłuchaniu wyboru informacji o Elizie Orzeszkowej - najważniejszych i najbardziej kontrowersyjnych faktach z jej życia oraz informacji o tym w jakich okolicznościach powstała powieść "Nad Niemnem" - przenieśliśmy się w czasy caratu, zaboru rosyjskiego, na grodzieńszczyznę w XIX wieku. 
 

Czytamy "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej

Utworzono: 28.08.2023

Od 1 września zapraszamy wszystkich po przygotowane przez bibliotekarki fragmenty tekstów powieści "Nad Niemnem". Oczywiście jak najbardziej można również samodzielnie wybrać fragment do odczytania. Zapraszamy na Narodowe Czytanie do naszej siedziby - Rynek 22 w Stęszewie. 9 września (sobota), godz. 10.00 :-)

 

Narodowe Czytanie 2023

Utworzono: 25.08.2023
Nadchodzi wrzesień, a więc tradycyjnie zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Narodowego Czytania. Nasza Biblioteka po raz 12 uczestniczy w tej ogólnopolskiej akcji.
W tym roku czytamy „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. ???? Termin: 9 września (sobota), godz. 10.00. Miejsce: Biblioteka Publiczna w Stęszewie, ul Rynek 22. Przygotujemy wystawę twórczości Elizy Orzeszkowej oraz ciekawostki na temat pisarki. Wspólnie poczytamy fragmenty powieści „Nad Niemnem” oraz ozdobimy wszystkie przyniesione przez Was egzemplarze pamiątkową pieczęcią.

Wały obronne Poznania sprzed 1000 lat - wyprawa druga, 16.08.23

Utworzono: 15.09.2023
Grupa 25 odkrywców poznała tajemnice Rezerwat Archeologiczny Genius Loci na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. Naszą przwodniczką i osobą prowadzącą zajęcia była Pani Archeolog. Najpierw dzieci obejrzały film o tym co działo się 1000 lat temu na Ostrowie Tumskim, kiedy powstawało Państwo Polskie i sam Poznań. Potem Pani Archeolog objaśniała jakie są rodzaje stanowisk archeologicznych i czym różni się rezerwat archeologiczny od muzeum archeologicznego. Dyskutowaliśmy o tym, co jest skarbem, a co nie i co było skarbem dla ludzi żyjących 10 wieków temu, a co skarbem może być teraz. Okazało się, że we wczesnym średniowieczu skarbem nie były wcale sztabki złota, ale np. szklany kielich czy żelazne zausznice. Kolejnym puktem było zwiedzanie ekspozycji rezerwatu - i to wcale nie dla "cykorów".