20.10 Ornitologicznie na spotkaniu DKK

Utworzono dnia 21.10.2022

Temat potraktowany został przez autora bardzo szczegółowo – dla niewtajemniczonych nawet trochę za bardzo, bo można było zgubić się w gąszczu informacji na temat sów, które występują w naszym kraju. Niemniej jednak, niezmiernie ciekawe okazały się dla klubowiczów fakty z ich życia, zwłaszcza że zostały przedstawione w sposób przyjemny do czytania, a nierzadko z humorem i w odniesieniu do ludowych i legendarnych przesądów związanych z tymi fascynującymi ptakami.

Dyskusja, rzecz jasna, zawędrowała w jeszcze dalsze tereny kwestii ekologicznych, historycznych i społecznych, bo przecież żaden gatunek nie żyje w oderwaniu od innych – z człowiekiem na czele (nawet jeśli on sam nie zawsze zdaje sobie z tego sprawę lub chce przyznać).

Spotkanie zakończyło się w sympatycznej atmosferze – jak zwykle zresztą, a na następne zapraszamy nie tylko stałych już klubowiczów, ale również tych wszystkich, którzy przygodę z Dyskusyjnym Klubem Książki chcieliby dopiero rozpocząć.

„Kto raz się zachłysnął podobnym zapachem, ten nigdy nie uśnie pod dachem”, jak głosi tekst starej piosenki: z pewnością podobnie jest z członkostwem w naszym klubie – trudno zrezygnować z takiej literatury i takiej atmosfery na spotkaniach. Zapraszamy! :-)