DKK

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Aktualności, strona 2 z 9

Lista książek Dyskusyjnego Klubu Książki 2024

Utworzono: 16.02.2024

Dyskusyjny Klub Książki obchodzi w tym roku 15-lecie swojej działalności.

Zapraszamy wszystkich do dołączenia do grona Klubowiczów.

Na zachętę przedstawiamy listę książek, które będziemy czytali w DKK w tym roku.

Poświąteczne spotkanie z książką "Powróceni", 28.12.2023 r.

Utworzono: 16.01.2024

Ostatnie, grudniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w 2023 roku przeniosło nas do Afryki Wschodniej z początku XX wieku. To właśnie tam dzieje się akcja powieści laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury z 2021 roku- Abdulrazaka Gurnaha. Zetknięcie się z tematem kolonializmu Afryki i losem jej mieszkańców pod rządami Europejczyków wywołało w klubowiczkach niemałe poruszenie i dyskusyjną burzę.

 

Listopadowe książko-dyskutowanie

Utworzono: 16.01.2024

Kolejne, comiesięczne spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki było okazją do rozmowy o kruchości ludzkiej powierzchowności. Lektura Gargulca Andrew Davidsona okazała się doskonałym bodźcem do rozważań nad systemem wartości życia człowieka. Znajdziemy w niej opowieść o sile przekonań, stawaniu naprzeciw własnym słabościom i obawie przed brakiem akceptacji.

          

"Sen o okapi", 26.10.2023 r.

Utworzono: 05.11.2023

W czwartek, 26 października, jak co miesiąc, w czytelni biblioteki spotkało się stałe grono miłośniczek i miłośników literatury. Spotkanie odbyło się w cudownej atmosferze, przy kawie, herbacie i ciastkach. Jedna z klubowiczek upiekła przepyszny tort, który wpisał się nieco w styl okładki książki, nad którą się pochyliliśmy. Choć podobno nie ocenia się książki po okładce, wystarczy pierwszy rzut oka na graficzną oprawę powieści Mariany Leky: "Sen o okapi" i staje się jasne, że autorka pragnie zaproponować czytelnikowi otulającą, pełną ciepła i miłości opowieść w lekko bajkowym, może trochę tajemniczym klimacie. 

 

28 września 2023 r. – „Ciche wody” Sarah Moss

Utworzono: 15.10.2023

Wrześniowe spotkanie uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się przy książce Ciche wody, powieści nominowanej do Orwell Prize. Sarah Moss wprowadziła nas w przestrzeń deszczowej, zasnutej chmurami, zimnej, choć wakacyjnej Szkocji. Klimat oddany jest tak realnie, że aż czuć wilgoć w powietrzu. Klaustrofobiczny kemping mający lata świetności za sobą, czas akcji ograniczony do 24 godzin, bohaterowie znudzeni do granic możliwości, zaglądający sobie nawzajem przez okna. W każdym kolejnym rozdziale poznajemy perspektywę innego bohatera lub bohaterki. 

Wakacyjne spotkanie z książkami

Utworzono: 15.09.2023

Wakacyjne spotkanie z książką (a właściwie z książkami ) ???? w stęszewskim DKK odbyło się pod auspicjami ???? Emila Hakla i Barbary Włodarczyk i z tytułami: „O rodzicach i dzieciach” (pierwszego autora) oraz „Szalona miłość. Chcę takiego, jak Putin” (polskiej autorki). W każdej z nich widzimy nieco odmienne spojrzenie na świat ludzi należących – bądź co bądź – do jednej rodziny słowiańskiej.