DKK
Aktualności, strona 2 z 10
Marcowa podróż do Szwecji, 21.03.2024r.
Rok 2024 okazuje się dla stęszewskiego Dyskusyjnego Klubu Książki rokiem podróży przez świat. Styczeń spędziłyśmy w Turcji, w lutym wypłynęłyśmy w rejs polskim transatlantykiem, a marzec jest okazją do odwiedzin w Szwecji i dyskusji o tym, z jakimi problemami borykają się Szwedzi. Do tego często idealizowanego kraju zabrała nas Katarzyna Tubylewicz z książką „Moraliści. Jak Szwedzi uczą się na błędach i inne historie”.
„Lucky Ship” czyli lutowy rejs Batorym, 29.02.2024r.
Na drugim w tym roku spotkaniu DKK skorzystałyśmy z niepowtarzalnej okazji wypłynięcia w sentymentalny rejs kultowym polskim transatlantykiem. Dla jednych była to podróż przez wspomnienia i retrospekcje, dla innych pierwsze zetknięcie z pięknym olbrzymem. Wszystko to za sprawą Bożeny Aksamit i jej reportażu „Batory. Gwiazdy, skandale i miłość na transatlantyku”.
Wszystkie kolory Stambułu 25.01.2024
2024 rok zaczęłyśmy z przytupem, przenosząc się do największego i najludniejszego miasta w Turcji. Zabrała nas tam Elif Shafak autorka powieści - Bękart ze Stambułu. Shafak jest jednocześnie jedną z czołowych tureckich feministek, za swój aktywizm na rzecz praw kobiet została w swoim kraju wyklęta.
Lista książek Dyskusyjnego Klubu Książki 2024
Dyskusyjny Klub Książki obchodzi w tym roku 15-lecie swojej działalności.
Zapraszamy wszystkich do dołączenia do grona Klubowiczów.
Na zachętę przedstawiamy listę książek, które będziemy czytali w DKK w tym roku.
Poświąteczne spotkanie z książką "Powróceni", 28.12.2023 r.
Ostatnie, grudniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w 2023 roku przeniosło nas do Afryki Wschodniej z początku XX wieku. To właśnie tam dzieje się akcja powieści laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury z 2021 roku- Abdulrazaka Gurnaha. Zetknięcie się z tematem kolonializmu Afryki i losem jej mieszkańców pod rządami Europejczyków wywołało w klubowiczkach niemałe poruszenie i dyskusyjną burzę.
Listopadowe książko-dyskutowanie
Kolejne, comiesięczne spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki było okazją do rozmowy o kruchości ludzkiej powierzchowności. Lektura Gargulca Andrew Davidsona okazała się doskonałym bodźcem do rozważań nad systemem wartości życia człowieka. Znajdziemy w niej opowieść o sile przekonań, stawaniu naprzeciw własnym słabościom i obawie przed brakiem akceptacji.