DKK

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Aktualności, strona 5 z 7

Wakacyjne spotkanie z cyklu " W świecie reportażu" z Małgorzatą Rejmer

Utworzono: 09.07.2015

Wielkopolska Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji we współpracy z Instytutem Książki zaprosiła klubowiczki z wielkopolskich Klubów Książki na spotkanie z Małgorzatą Rejmer. Stęszewski DKK reprezentowały cztery Czytelniczki - poniżej relacja pani Ewy Nowickiej :). 

"Wiele demonów" Jerzy Pilch

Utworzono: 09.07.2015

Ostatnie przedwakacyjne spotkanie stęszewskiego Klubu Książki  odbyło się  przy współudziale "Wielu demonów" Jerzego Pilcha. 

Swietłana Aleksijewicz w podwójnej dawce.

Utworzono: 09.07.2015

"Ostatni  świadkowie" oraz "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety" to dwie pozycje z dorobku Swietłany Aleksijewicz,  które zagościły w domach Klubowiczek.

Małgorzata Szejnert "Czarny Ogród"

Utworzono: 21.05.2015

Kwietniowe spotkanie DKK  to literacka wycieczka na Śląsk - nie wszystkim Czytelniczkom udalo się przebrnać przez ponad 500 stronicową książkę. Ponad 200 letnia historia dwóch śląskich miasteczek ( obecnie dzielnic Katowic), kronika kilku śląskich rodzin na przestrzeni dwóch wieków, zbiór rodzinnych fotografii - wszystko to znajdziecie na kartach "Czarnego ogrodu". 

Marcowy Etgar Keret "Siedem dobrych lat".

Utworzono: 31.03.2015
Zeszłotygodniowe spotkanie DKK poświęcone było książce Etgara Kereta . "Siedem dobrych lat" to obraz współczesnego Izraela przez pryzmat siedmiu lat życia syna Kereta. Polecamy! Następna książka klubowa to "Czarny Ogród" Małgorzaty...

Recenzja książki "Papusza" Angeliki Kuźniak

Utworzono: 02.03.2015

Angelika Kuźniak "Papusza"

Jest to historia cygańskiej poetki, a także cygańskiego świata. Cyganie mówili, że zdradziła ich kodeks. Popularność przyniosła jej rozgłos, co okazało się jej przekleństwem. Dodatkowo Jerzy Ficowski /jej tłumacz, opiekun, przyjaciel/ wydawszy książkę "Cyganie Polscy" doprowadził do jej wykluczenia ze wspólnoty.

 

W marcu czytamy Etgara Kereta "Siedem dobrych lat".