75-lecie Biblioteki Publicznej w Stęszewie

Utworzono dnia 08.10.2023

Biblioteka Publiczna w Stęszewie działa nieprzerwanie od 1948 roku. W tym czasie trzykrotnie zmieniała swoją nazwę, była biblioteką Miejską, Biblioteką Miasta i Gminy, aktualnie znacie nas pod nazwą – Biblioteka Publiczna w Stęszewie. Pięciokrotnie zmieniała siedziby, zawsze jednak z lokalizacją w centrum Stęszewa, zarządzało nią 8 osób i tylko raz był to mężczyzna.

W jubileuszowym roku podkreśliliśmy długą tradycję bibliotekarską poprzez uroczystość jubileuszową. Dziękujemy gościom za ogrom dobrych i krzepiących słów o Bibliotece, Książkach i o Bibliotekarzach. Wspaniale było usłyszeć, że książka zawsze będzie ważna i doceniana i nasza praca jest bardzo potrzebna. Wręczaliśmy dyplomy Najlepszym Czytelnikom - tytanom czytania. Wysłuchaliśmy znakomitego koncertu duetu: Jadwiga Tomczyńska i Maksymilian Ambroziak. Występ utalentowanej harfistki oraz gitarzysty, doskonały śpiew i wyśmienite aranżacje znanych utworów zachwycił zebranych gości.
 Zapraszamy do ukwieconej, odświętnej Biblioteki przy stęszewskim rynku na wystawę fotograficzną dotyczącą naszej historii, prezentujemy także kroniki biblioteki prowadzone od lat 60- tych. Przygotowaliśmy dla Was drobne upominki jubileuszowe.
Kochani Czytelnicy - bądźmy razem w urzekającym świecie książki i literackich przeżyć. Jesteśmy z Wami i dla Was - kolejne 75 lat, a kto wie? Może i sporo dłużej. :-)