Manga w naszej bibliotece

Utworzono dnia 05.03.2024
Uwaga, uwaga !
Nowa oferta w Bibliotece japońska Manga
Zapraszamy dzieci i młodzież do wypożyczenia tomików mangi. Otrzymaliśmy zbiór 131 mang, obejmujący 28 różnych tytułów. Kolekcję wypożyczyliśmy czasowo z Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.
Liczymy na częste odwiedziny nastolatków 
Co u nas znajdziecie? M.in : "Hanako, duch ze szkolnej toalety", "Haiku!!","Księga przyjaciół Natsume", "Magiczni wojownicy Slayers", "Dr. Slump", "O mały wąs". Proponujemy mangi o tematyce magicznej i nadprzyrodzonej, o wojownikach, superbohaterkach i odbadrzonych mocami nastolatkach. Przygodówki, sportówki, mangi dotyczące młodzieńczych emocji.
Najważniejsze informacje o mangach:
Słowo manga to po japońsku komiks. Mangi to komiksy rysowane w Japonii, utrzymane w charakterystycznym, czarno-białym stylu. Czyta się je od końca, od prawej do lewej, tak jak w japońskich oryginałach. Kierowane są do dzieci, chłopców, dziewczynek, dorosłych, fanów kryminałów, fantastyki i romansów. Manga posiada także i w Polsce rzesze fanów zorganizowanych na forach internetowych jak i w lokalnych klubach. Bardzo często miłośnicy mangi to też miłośnicy anime - japońskich filmów i seriali animowanych. Głównymi odbiorcami mangi jest młodzież. Przygody opowiadane w komiksach mangi tworzą często wielotomowe serie.
Mangi niosą nowe sposoby opowiadania historii. Z jednej strony są nowym medium, ale możemy traktować je jako zupełnie nowe kryminały, romanse, młodzieżówki i przygodówki – tylko wydane w trochę innej formie
Zapraszamy do wypożyczania mangi w Bibliotece - Rynek 22. Czytelnik naszej biblioteki może wypożyczyć mangi na okres 14 dni.