Oferta pracy

Utworzono dnia 09.06.2021

OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO BIBLIOTEKARSKIE

Dyrektor Biblioteki Publicznej w Stęszewie

 ogłasza nabór na stanowisko młodszego bibliotekarza/bibliotekarza

 1.     Miejsce pracy: Biblioteka Publiczna w Stęszewie;

 2.     Wymiar czasu pracy: jeden etat;

 3.     Zatrudnienie: od 01 sierpnia 2021 r. na podstawie umowy o pracę.

Wymagania niezbędne:

  • obywatelstwo polskie,
  • wykształcenie minimum średnie lub wyższe – mile widziane bibliotekarskie
  • niekaralność za przestępstwa ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  • zdolności animacyjne,
  • ogólna wiedza z zakresu literatury polskiej i światowej oraz znajomość literatury dziecięcej i młodzieżowej,
  • znajomość rynku wydawniczego,
  • umiejętność wykorzystywania narzędzi cyfrowych w pracy edukacyjnej,
  • umiejętność biegłej obsługi komputera i urządzeń biurowych

Wymagania dodatkowe:

  • mile widziane przygotowanie pedagogiczne,
  • umiejętność pracy samodzielnej i w zespole,
  • gotowość do stałego podnoszenia kwalifikacji,
  • kreatywność i umiejętności manualne.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:

  • gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie zbiorów biblioteki,
  • prowadzenie dokumentacji bibliotecznej,
  • organizacja i prowadzenie zajęć, imprez kulturalnych, mających na celu propagowanie czytelnictwa,
  • udzielanie informacji bibliograficznej i rzeczowej,
  • dbałość o stan powierzonego mienia.

    Wymagane dokumenty:

  • list motywacyjny,
  • życiorys (CV),
  • życiorys (CV) i list motywacyjny powinny być opatrzone klauzulą:
    "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2016 r.  poz. 922)"
  • kwestionariusz osobowy
  • kserokopie świadectw pracy
  • kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie
  • oświadczenie o niekaralności
  • załączona do ogłoszenia zgoda na przetwarzanie danych osobowych,
  • aktualne oświadczenie o stanie zdrowia

Termin i miejsce składania dokumentów:

  • Wymagane dokumenty należy składać w Bibliotece Publicznej w Stęszewie, ul Rynek 22 w nieprzekraczalnym terminie do 30.06.2021r.  w zamkniętej kopercie opatrzonej dopiskiem "Nabór na stanowisko bibliotekarskie" lub przesłać pocztą na adres Biblioteki (decyduje data wpływu).
  • dokumenty, które wpłyną niekompletne lub złożone zostaną po wyznaczonym terminie nie będą rozpatrywane.
    Nie ma możliwości składania dokumentów drogą elektroniczną.

Uwagi końcowe:

  • wytypowani kandydaci zostaną powiadomieni telefonicznie o terminie i miejscu rozmowy kwalifikacyjnej
  • oferty odrzucone, które nie zostaną odebrane w terminie 30 dni od zakończenia rekrutacji, zostaną komisyjnie zniszczone.
  • zastrzega się możliwość unieważnienia naboru bez podania przyczyny

ZAŁĄCZNIKI