Spotkanie z Robertem Gondkiem

Utworzono dnia 06.03.2024
6 marca młodzież ze Szkoły Podstawowej w Stęszewie wzięła udział w spotkaniu z afrykańską przyrodą. Relacje z wypraw, fascynujące fakty i opowieści o zwierzętach Afryki i zamieszkujących ją społecznościach przedstawił Robert Gondek, podróżnik, fotograf przyrody i autor książek podróżniczych.
Była mowa o słoniach, lwach, nosorożcach, zwierzętach tzw. wielkiej afrykańskiej piątki, o realiach życia afrykańskich dzieci, przysmakach i podróżach. Miłośnik Afryki – Robert Gondek odwiedził 22 afrykańskie kraje, za cel postawił sobie zdobycie najwyższego szczytu w każdym z odwiedzanych krajów. Dwukrotnie zdobył Kilimandżaro – najwyższą górę Afryki. 
Uczestnicy zadawali podróżnikowi mnóstwo pytań. Spotkanie wzbogacone było pokazem przepięknych zdjęć i krótkich filmów. Na końcu można było zakupić książkę, zdjęcia, zakładki i wyroby oryginalnego, afrykańskiego rękodzieła - z czego chętnie skorzystaliśmy. 
Biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór o pięknie wydany album z fotografiami i wspomnieniami: "W drodze na najwyższe szczyty Afryki". Dziękujemy Panu Robertowi za fascynującą i bardzo edukacyjną podróż do Afryki, która ani przez chwilę nie była nudna. 
Dopisujemy Afrykę do naszych podróżniczych marzeń (do wyboru są aż 54 kraje!).
Podziękowania kierujemy do nauczycieli i bibliotekarzy Szkoły Podstawowej w Stęszewie za opiekę nad młodzieżą.
Spotkanie odbyło się w sali Dom Kultury w Stęszewie, za jego organizację odpowiedzialna była Biblioteka Publiczna w Stęszewie
 
Fotorelacja ze spotkania w galerii zdjęć