Strykowo - drugie warsztaty ekologiczne w projekcie "Biblioteki pełne dobrej energii"

Utworzono dnia 17.06.2024
Dnia 14 czerwca 2024 r. w szkole w Strykowie zrealizowaliśmy drugie warsztaty ekologiczne w projekcie "Biblioteki pełne dobrej energii". 
Uczniowie 6 klasy wzięli udział w Ekologicznej Lekcji Bibliotecznej.
Zajęcia dotyczyły postępujących zmian klimatu i kondycji rzek. Rozmawialiśmy o globalnym ociepleniu, ekstremalnych zjawiskach pogodowych, katastrofie na Odrze.
Młodzi byli bardzo zaangażowani, zainteresowani i przejęci. Otuchy dodaje fakt, że są świadomi tego, że dobrostan naszej Błękitnej Planety leży w ich rękach. 
Poruszyliśmy tematy spalania paliw kopalnych, odnawialnych źródeł energii, rosnącej liczby ludności Ziemi, segregacji i recyklingu odpadów, świadomej konsumpcji.
Mówiliśmy o suszach, powodziach, migracji klimatycznej, mikroplastiku, zaniku bioróżnorodności itd. Młodzież miała wiele własnych spostrzeżeń, gdyż to wszystko dotyczy każdego z nas. Staraliśmy się przekazać jak najwięcej podpowiedzi co robić na poziomie jednostki by pomagać środowisku naturalnemu.
 
Uczestnicy zapoznali się z nowościami książkowymi otrzymanymi z projektu, m.in.: "Palmy na Biegunie Północnym. Wielka opowieść o zmianie klimatu", "Niewidzialna, niezbędna i wszechobecna energia", "Ocieplenie klimatu-na czym polegają zmiany klimatyczne na ziemi", "Klimat. To o czym dorośli ci nie mówią"
 
Przygotowując zajęcia wykorzystaliśmy również materiały z bazy wiedzy WWF Polska
 
Za pomoc w organizacji zajęć dziękujemy dyrekcji i nauczycielom Szkoły Podstawowej w Strykowie.
 
W Filii bibliotecznej w Strykowie do końca czerwca będzie można zapoznać się i wypożyczyć tytuły z kolekcji książek o przyrodzie i ekologii, przygotowanej na tę okazję. Serdecznie zapraszamy!
 
"Działania realizowane w ramach ogólnopolskiego projektu "Biblioteki pełne dobrej energii" prowadzonego przez Fundacja PVE Dobra Energia "
 
Fotorelacja z zajęć w naszej galerii.