Tydzień Bibliotek 2022

Utworzono dnia 27.04.2022
8️⃣ maja przypada święto Bibliotekarzy i Bibliotek ????, tego dnia też rozpoczyna się ogólnopolski #TydzieńBibliotek
Nasza Biblioteka przygotowała bogaty program ????, każdego dnia proponujemy różnorodne wydarzenia . Działania adresujemy do dzieci, młodzieży, nieaktywnych zawodowo kobiet i rodzin, które zapraszamy na quest po Stęszewie. ????????????????‍????‍????‍????????‍????
Zapraszamy ????????????
 
 
 
Czym jest Tydzień Bibliotek?
- odbywa się od 2004 r. i jest związany z wejściem Polski do Unii Europejskiej – pierwsze wydarzenie miało miejsce tydzień po rozszerzeniu wspólnoty i odbywało się pod hasłem „Biblioteki w Europie były zawsze”.
To ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa i bibliotek organizowana zawsze w okolicach 8 maja, kiedy obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.
Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich inicjuje działania wokół Tygodnia, ale ich pomysłodawcami i twórcami są sami pracownicy bibliotek.
Hasło tegorocznej edycji „Biblioteka – świat w jednym miejscu” zostało zaproponowane przez Grażynę Piskorz, wicedyrektor Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu. „Odnosi się do biblioteki jako mikro- i makrokosmosu jednocześnie. Z jednej strony książnica to swoista oaza w mieście, mały jego fragment, zaledwie punkt, z drugiej strony – drzwi do Universum" (źródło: sbp.pl)