Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Odjazdowy Bibliotekarz

Utworzono dnia 13.06.2018
Czcionka:

Odjazdowy Bibliotekarz to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenno – letnie  popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach. Z roku na rok idea promowania czytelnictwa i bibliotek na rowerach się rozwija i dociera do najdalszych zakątków Polski, a także świata. Odjazdowego Bibliotekarza organizują dziś biblioteki z miast, miasteczek, małych gmin w każdym województwie.

W tym roku Odjazdowy Bibliotekarz zadebiutował w Stęszewie. Ponad 50 Czytelników  i Przyjaciół Biblioteki stawiło się w punkcie startowym na stęszewskich Błoniach. Po odebraniu „odjazdowych” pakietów ruszyliśmy w kierunku jeziora Strykowskiego. Nie obyło się bez przygód i usterek technicznych – mimo to w komplecie dotarliśmy na metę, gdzie na każdego z uczestników czekał pyszny placek i gorąca kawa . Po krótkim odpoczynku dzieci ruszyły na podchody. Nagrodą za wykonanie wszystkich 10 zadań ( trzeba było wykazać się znajomością literatury, filmu, sprawnością fizyczną i umysłową a także zdolnościami tanecznymi ;) oraz umiejętnym  unikaniu licznych pokrzyw czających się na nasze łydki ) był słodki poczęstunek  oraz książki i  gadżety ufundowane przez Bibliotekę oraz naszych sponsorów.  Odwiedzili nas również strykowscy strażacy z OSP Strykowo i cierpliwie oprowadzali po swoim wozie odpowiadając na pytania najmłodszych uczestników rajdu.

Dorośli w tym czasie wzięli udział w quizie dotyczącym Powstania Wielkopolskiego, którego setną rocznicę świętujemy w grudniu tego roku. Siedem osób z najlepszymi wynikami zostało szczęśliwymi posiadaczami  kubków z logo Biblioteki.

 

Rajd zakończyło wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

 

Podziękowania kierujemy do:. Burmistrza Gminy Stęszew za patronat nad rajdem, firm „Trzynastka” , "Trzynastka Plus" i „Alutent” za ufundowanie nagród dla uczestników konkursów, firmy PAINTER i ABC FOTO za wykonanie gadżetów „Odjazdowego Bibliotekarza” oraz sklepu "Melba"

Dziękujemy również strażakom OSP Strykowo za przyjazd i uatrakcyjnienie pobytu dzieciom.

Stęszewskiej policji dziękujemy za opiekę na trasie rajdu. Szczególne podziękowania kieruje Ignaś J.

 

 

Do zobaczenia kochani za rok! Liczymy na Was!

 

 

 

   

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 26

W poprzednim tygodniu: 73

W tym miesiącu: 295

W poprzednim miesiącu: 442

Wszystkich: 28607

Znajdź nas na Facebooku