Rezerwacja książek

Od marca 2023 roku udostępniamy zbiory z wykorzystaniem systemu bibliotecznego ????Sowa SQL. Po zalogowaniu się na konto czytelnika (za pomocą uzyskanego loginu i hasła) można skorzystać z e-usług: przejrzeć listę wypożyczonych książek oraz terminy wypożyczeń, historię swoich wypożyczeń. Można też ???? zamówić (zarezerwować) dostępną do wypożyczenia książkę, by potem przyjść po nią do Biblioteki. ????‍♀️????‍♂️????‍♀️
➡️ Prosimy zwracać uwagę z jakiej lokalizacji zamawiamy książkę. Pod zielonym komunikatem "dostępna do wypożyczenia" znajduje sie lista placówek posiadających konkretny egzemplarz. Jeśli np. zamówimy książkę z Filii w Strykowie, książka będzie czekała na odbiór w bibliotece w Strykowie przez 7 dni. Podobnie z książkami zamówionymi w bibliotece głównej w Stęszewie i filiach w Trzebawiu, Jeziorkach i Będlewie. ????

Dodatkowo można dokonać rezerwacji książki osobiście, telefonicznie, mailowo.

Zarezerwowana książka powinna być odebrana w ciągu 7 dni od powiadomienia użytkownika o jej dostępności. Po upływie tego terminu nieodebrana książka odkładana jest na półkę lub przechodzi na kolejnego rezerwującego.

Podstawa: Regulamin korzystania z Biblioteki Publicznej w Stęszewie