DKK

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Aktualności, strona 1 z 7

Fascynujący świat Chin - spotkanie 23.02.2023

Utworzono: 01.03.2023

Książka Mo Yana „Obfite piersi, pełne biodra” przeniosła nas do egzotycznych Chin w jeszcze bardziej „egzotyczne” czasy burzliwych przemian politycznych i społecznych, które miały miejsce w Kraju Środka od początku aż do połowy dwudziestego stulecia. Niemniej burzliwie toczyły się losy rodziny głównego bohatera i jednocześnie narratora powieści: rodzinne i polityczne uwikłanie jej członków w konflikty różnych frakcji i wojny między nimi nawzajem, jak też w walkę z japońskim najeźdźcą, stanowią prawdziwą plątaninę zależności – czasami trudną do zapamiętania.

19.01.2023

Utworzono: 23.01.2023

W nowym roku czas na nowe książki: do czytania i przedyskutowania… Po przymusowej przerwie w grudniu stęszewski Dyskusyjny Klub Książki wrócił do regularnych spotkań, a ponieważ ominęło nas jedno „posiedzenie”, pod obrady wzięliśmy dwie pozycje, mianowicie „Fantastyczne samobójstwo zbiorowe” autorstwa Arto Paasilinny, oraz „Przyzwoitkę” Laury Moriarty.

 

18.11 - kto obcy, a kto swój? O książce Z. Baumana

Utworzono: 12.12.2022

„Trzepot skrzydeł motyla na jednym krańcu globu może wywołać tornado na drugim” – teoria chaosu? Chyba nie tylko…

Wczorajsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki jest najlepszym dowodem na to, że niewielka książka potrafi wywołać prawdziwą burzę!

Okazało się, że temat migrantów i uchodźców, poruszony w książce Zygmunta Baumana „Obcy u naszych drzwi” nadal generuje kontrowersje i rzeczywiście dotyka nas w prawdziwym życiu.

20.10 Ornitologicznie na spotkaniu DKK

Utworzono: 21.10.2022

Wczorajszy wieczór członków Dyskusyjnego Klubu Książki upłynął pod znakiem skrzydeł, dziobów i pazurów, jako że książką do omówienia była „Noc sów” Jacka Karczewskiego.

22.09 spotkanie DKK razy dwa

Utworzono: 23.09.2022

Wrześniowe spotkanie DKK zmusiło klubowiczki do sprężenia się po wakacyjnym relaksie, bo do omówienia mieliśmy aż dwie pozycje: „Dom Holendrów” Ann Patchett oraz „Boginie z Žitkowej” Kateřiny Tučkowej. Tym samym udało się nam połączyć dwa światy nie tylko geograficznie, ale też kulturowo oddalone od siebie niemalże o lata świetlne. 

 

7 lipca - spotkanie z książką Kiran Milwood Hargrave

Utworzono: 11.07.2022

????"Kobiety z Vardø", które królowały zarówno w tytule, jak i w całej powieści Kiran Milwood Hargrave, zawładnęły również naszym czasem podczas lipcowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. ????