Strona główna

Aktualności, strona 7 z 49

Podziękowanie Biblioteki

Utworzono: 02.09.2022

Gry planszowe w Bibliotece

Utworzono: 01.09.2022
????Biblioteka wraz z Klubem Gier Glanszowych Sokół włączyła się do międzynarodowej inicjatywy "Z grami do ludzi - spotkajmy się, pograjmy!".  Klub Gier udostępni ponad 20 mega ciekawych, nowych gier, planszowych i nie tylko. Dla uczestników przewidziane są nagrody - w postaci gier ufindowanych przez sponsorów.
Serdecznie zapraszamy do Biblioteki, ul Rynek 22 - przychodźcie to spobie pogramy! 1️⃣0️⃣ września - sobota w godzinach: ????12.00 - 16.00 ???? W gry mogą zagrać już dzieci od 6 roku życia, nastolatkowie i dorośli. Dla każdego coś ciekawego. ????????
Oto mapka z zaznaczeniem Stęszewa jako uczestnika inicjatywy: mapka
 
 

Stęszewskie dożynki 2022

Utworzono: 29.08.2022

28 sierpnia stoisko Biblioteki działało na Dożynkach Gminnych w Modrzu ????❤️???? Dzięki hojności mieszkańców na kiermaszu uzbieraliśmy sumę
 1️⃣0️⃣8️⃣ zł - przeznaczymy ją na cele biblioteczne ????☺️ Na stoisku biblioteki nie zabrakło książek o rolnictwie, ekologii i obyczajach dożynkowych. Dzieci miały dużą zabawę przy stoliczku z kolorowankami, rebusami i kartami edukacyjnymi ????????✏️????

Bardzo dziękujemy firmie Protan Elmark https://protan-elmark.com.pl/  za nieodpłatne użyczenie namiotu ????????

Zdjęcia z dożynek w Galerii zdjęć

Letni kiermasz książkowy - wyniki

Utworzono: 23.08.2022
???? Dzielimy się dobrą wiadomością ???? ???????? W kiermaszu książek, który trwał od 25 czerwca do 31 lipca - Biblioteka uzyskała kwotę ????2️⃣6️⃣4️⃣ zł. ???? Dziękujemy wszystkim Czytelnikom, którzy kupili książki na kiermaszu, niech będą źródłem wielu radości????❗️???? ????Kwotę wydamy na wsparcie naszych bieżących działań, w tym kupno nowości wydawniczych. ???? 28 sierpnia ???? na stoisku bibliotecznym podczas Dożynek Gminnych w Modrzu przygotujemy kolejny kiermasz książek na który już teraz serdecznie Wszystkich zapraszamy ???? (godz. 16.30 - 19.00)
 
(fot. pixabay)
 
 

3 września Narodowe Czytanie 2022

Utworzono: 16.08.2022

W sobotę 3 września o godzinie 10.00 w ramach ogólnopolskiej akcji odbędzie się czytanie "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza. Będzie nastrojowo, romantycznie i sympatycznie. Czas odświeżyć piękne ballady wieszcza Adama, zasługują na to :-) Biblioteka główna, Rynek 22 w Stęszewie. Wstęp wolny - Zapraszamy!

W programie:

  • trochę o akcji pod patronatem Pary Prezydenckiej - Narodowe Czytanie 2022 - edycja XI
  • ciekawostki o Adamie Mickiewiczu
  • wystawa plakatów edukacyjnych dotyczących polskich twórców romantycznych
  • wybrane dzieła Adama Mickiewicza w stęszewskich bibliotekach
  • odczytywanie fragmentów z "Ballad i romansów"
  • poczęstunek i pogawędki   - W czytaj dalej pobierzecie utwór "Ballady i romanse"

W Muzeum Pyry

Utworzono: 10.08.2022

 2 sierpnia w Muzeum Pyry w Poznaniu dominowały ziemniaki, kartofle, pyrki. Nazw jest mnóstwo! Relację z wyjazdu przedstawiamy na bibliotecznym Facebooku  :-)

Podróże z krawcem Niteczką

Utworzono: 11.08.2022

 

9 sierpnia dziedziniec zamkowy w CK Zamek w Poznaniu zapełniły tłumy dzieci, w tym grupa ze Stęszewa ???? Obejrzeliśmy spektakl o przygodach krawca Niteczki w wykonaniu Europejskiego Centrum Bajki z Pacanowa. 

QUEST Stęszew z polotem

Utworzono: 25.07.2022

W II poł. sierpnia zapraszamy wszystkich chętnych do spaceru i wspólnego odkrywania tajemnic Stęszewa.???? ???? ❓  Zapraszamy do zapisów telefonicznych, mailowych i osobistych w Bibliotece, Rynek 22. Wydarzenie odbędzie się przy ???? minimum 5️⃣ zapisanych uczestników. 

25.07 - 05.08 Filie w Trzebawiu i Będlewie nieczynne

Utworzono: 25.07.2022

Drodzy Czytelnicy! Informujemy, że w terminie: 25 lipca - 5 sierpnia Filie Biblioteczne w Trzebawiu i Będlewie będą nieczynne. W tym czasie zapraszamy do korzystania z bibliotek w Stęszewie, Jeziorkach oraz Strykowie (od 1 sierpnia). Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

Dotacja na zakup książek

Utworzono: 20.07.2022

Z radością informujemy, że uzyskaliśmy dofinansowanie do zakupu nowości wydawniczych.  Kwota 6000 zł  ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zasili wkrótce nasz budżet.