Strona główna

Aktualności, strona 7 z 58

Nowy Rok

Utworzono: 29.12.2023

Spotkanie "Sekrety Odessy", 12 grudnia godz. 17.00

Utworzono: 01.12.2023

BORYS TYNKA -  ogromny pasjonat Ukrainy, pilot wycieczek, certyfikowany przewodnik po Odessie i jedyny Polak, który ukończył specjalistyczny kurs przewodnicki po Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia. Autor literatury podróżniczej i reportaży, bezgranicznie zakochany w Ukrainie. Na spotkanie do Stęszewa  przyjedzie wprost z Odessy. 

 

 

Mikołajkowa Bajkowa Przystań, 2 grudnia

Utworzono: 25.11.2023

Spotkanie z Martyną Bundą - 28 listopada 2023 r.

Utworzono: 08.11.2023
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Martyną Bundą - docenianą oraz wielokrotnie nagradzaną pisarką i dziennikarką . Martyna Bunda - autorka „Nieczułości” i „Kota niebieskiego”, jej ostatnia powieść „Podwilcze” ukazała się w marcu 2023 r. Zanim zajęła się literaturą, przez lata była autorką reportaży, komentatorką w TOK FM. Do dziś pracuje w tygodniku „Polityka”.
 

Zajęcia dla dzieci - 4 listopada

Utworzono: 01.11.2023

Zapraszamy dzieci do spędzenia sobotniego przedpołudnia w bibliotece.

 

Relacja ze spotkania z generałem

Utworzono: 29.10.2023
Współorganizowanie spotkania z generałem Gromosławem Czempińskim było dla nas prawdziwym zaszczytem. 27 października 2023 r., w piątkowe popołudnie w hali widowisko-sportowej w Stęszewie mieszkańcy wysłuchali człowieka, który współtworzył historię Polski. Generał przybliżył historię polskiego wywiadu w czasach PRL i młodej III Rzeczpospolitej, opowiadał o tym jak nawiązała się owocna współpraca polskich i amerykańskich sił wywiadowczych oraz o tym jak doszło do powstania jednostki wojskowej GROM. Był czas na pytania od publiczności i moment podziękowania dla wyjątkowego gościa. Dziękujemy za profesjonalne moderowanie spotkania Przemysławowi Pawlakowi oraz współorganizatorom wydarzenia: Gmina Stęszew - Urząd Miejski Gminy Stęszew, Protan Elmark, Dom Kultury w Stęszewie
 
Relacja w galerii foto
 

Spotkanie z gen. Czempińskim. Wstęp wolny

Utworzono: 08.10.2023
Zapraszamy na spotkanie z wyjątkowym człowiekiem, który odegrał wielką rolę w polskiej historii stosunków międzynarodowych i bezpieczeństwa państwa.
 27 października w Stęszewie gościć będzie Gromosław Czempiński  – generał brygady, funkcjonariusz służb specjalnych PRL i RP, dyplomata. W latach 1993–1996 Szef Urzędu Ochrony Państwa. Spotkanie odbędzie się w  Hali widowiskowo-sportowej w Stęszewie, ul. Poznańska 22A o godz. 17.00.  Rozmowę poprowadzi historyk, Przemysław Pawlak.  WSTĘP WOLNY! 
 

Katarzyna Ryrych w Stęszewie

Utworzono: 22.10.2023

18 października 2023 r. gościliśmy w Stęszewie Katarzynę Ryrych, znakomitą polską pisarkę i poetkę, autorkę książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Twórczość Pani Katarzyny jest tłumaczona na kilkanaście języków, wielokrotnie nagradzana, m. in. Nagrodą Polskiej Sekcji IBBY, Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, Ogólnopolską Nagrodą Literacką im Kornela Makuszyńskiego. Spotkania z dziećmi i młodzieżą odbyły się w Bibliotece w Stęszewie i w Szkole Podstawowej w Modrzu. Młodzi chłonęli to co miała im do przekazania Autorka i zadawali jej mnóstwo różnych pytań, czuli się swobodnie i ośmieleni.

Godziny otwarcia Filii w Będlewie - październik 2023

Utworzono: 08.10.2023

Informujemy że w październiku br. Filia w Będlewie będzie czynna w każdy czwartek w godz.: 14:00 - 18.00. We wtorki Filia nieczynna. Przepraszamy za ewentualne utrudnienia.

Październikowa zmiana godzin otwarcia Filii w Strykowie

Utworzono: 04.10.2023

W październiku 2023 r. Filia w Strykowie działa w zmienionych godzinach. Szczegóły