Strona główna

Aktualności, strona 7 z 43

UWAGA!

Utworzono: 04.01.2022
Drodzy Czytelnicy!
Dnia 7.01 (piątek) i 8.01 (sobota) biblioteka
będzie zamknięta.
Za utrudnienia przepraszamy.

Informacja

Utworzono: 27.12.2021

Przynieść, zostaw, czytaj…

Biblioteka Publiczna w Stęszewie z radością informuje, że w naszym mieście swoje stałe miejsce znajdą dwie Książkodzielnie. Są to miejsca gdzie, jak sama nazwa wskazuje, mamy „dzielić się” „książką”.

Ideą Książkodzielni jest, aby trafiały tu książki, z których już „wyrosły” nasze dzieci i wnuki czy książki, które przeczytaliśmy już wiele razy a teraz chcielibyśmy podzielić się nimi z innymi. Każda tematyka jest interesująca.

Dzielmy się radością czytania.

Każdy znajdzie w naszej Książkodzielni coś interesującego. Zasady są proste, ty wybierasz coś dla siebie, możesz poczytać na miejscu i odłożyć z powrotem lub wziąć do domu. A jeśli masz w domu ciekawą książkę, której już nie potrzebujesz – podziel się nią z innymi – przynieś i zostaw ją na półce.

Książkodzielnia to społeczna mikrobiblioteka z wolnymi książkami.Inicjatywa biblioteki mogła zostać zrealizowana dzięki sfinansowaniu ze środków Fundacji PZU. Istotna jest również pomoc władz samorządowych, które wskazały miejsca lokalizacji Książkodzielni : na Błoniach i Hali Widowiskowo- Sportowej.  

     

Życzenia

Utworzono: 23.12.2021

Świąt radosnych, pachnących choinką, spędzonych w gronie rodzinnym,oraz wielu radosnych chwil w nadchodzącym 2022 roku życzą

Dyrektor i Pracownicy Biblioteki Publicznej w Stęszewie

 

Komunikat

Utworzono: 20.12.2021

Drodzy Czytelnicy

24 grudnia (Wigilja) i 31 grudnia (Sylwester)

Biblioteka główna i filie będą nieczynne.

Komunikat

Utworzono: 17.12.2021

Drodzy Czytelnicy!

20 grudnia(poniedziałek)2021 Biblioteka będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.

Relacja ze spotkania DKK

Utworzono: 17.12.2021

Tematem przewodnim naszego wczorajszego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki była kwestia walki z uzależnieniami we współczesnym społeczeństwie. Taki klimat narzuciła nam sceneria książki Davida Sheffa „Mój piękny syn” traktująca o walce ojca z uzależnieniem syna od narkotyków i alkoholu. W dyskusji – jak zwykle – klubowicze nie poprzestali na treści lektury, ale zarzucili sieci swoich rozważań na dużo szersze wody, przede wszystkim odniesień do realiów naszego kraju i społeczności. Zagłębienie się w ten trudny temat pozwoliło stopniowo przenieść się do świata edukacji, polityki i obyczajowości naszego społeczeństwa. Konkluzja rozmowy uświadomiła nam – nie po raz pierwszy i nie ostatni – że lepiej dyskutować o książkach, niż tracić czas na narzekanie i zamartwianie się wyimaginowanymi problemami. Zakończyliśmy nasze spotkanie – ostatnie przed nadchodzącymi świętami – najlepszymi życzeniami bożonarodzeniowymi i noworocznymi. Zdrowia, spokoju i wszelkiej pomyślności życzymy też wszystkim nienależącym do klubu – może dołączą do nas po noworocznych postanowieniach?

Dyskusyjny Klub Książki

Utworzono: 13.12.2021

 

Zapraszamy na spotkanie stęszewskiego Dyskusyjnego Klubu Książki, w czwartek 16 grudnia o godz. 18:00
 

Bajkowa Przystań

Utworzono: 01.12.2021

Zbliżają się mikołajki i okres przedświątecznych przygotowań – nasze sobotnie spotkanie też odbędzie się w takiej ciepłej, grudniowej atmosferze. Zapraszamy do wspólnego czytania i tworzenia ozdób świątecznych!

 

Biblioteka Publiczna w Stęszewie zaprasza dzieci w wieku 5-8 lat na głośne czytanie, które odbędzie się w sobotę 6 listopada o godz. 10:30. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy pod nr tel. 61 8134 092

 

 

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Pluszowy miś”

Utworzono: 26.11.2021

Pragniemy poinformować uczestników, że konkurs plastyczny „Pluszowy miś” został rozstrzygnięty!

Niestety, ze względu na obecną sytuację pandemiczną jesteśmy zmuszeni zrezygnować z planowanego wcześniej uroczystego rozdania nagród na wspólnym spotkaniu. Ze zwycięzcami w poszczególnych kategoriach wiekowych będziemy się kontaktować indywidualnie i prosimy o odbiór nagród również indywidualnie w dogodnym terminie w godzinach pracy biblioteki.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy także do odwiedzenia biblioteki i obejrzenia wystawy prac młodych artystów – gwarantujemy, że warto! Komisja miała twardy orzech do zgryzienia przy wyborze najlepszych.

Ostatecznie uroczyście oznajmiamy następujący werdykt:

 

Dyskusyjny Klub Książki

Utworzono: 17.11.2021
Zapraszamy na spotkanie stęszewskiego Dyskusyjnego Klubu Książki, w czwartek 18 listopada o godz. 18:00