Strona główna
Aktualności, strona 5 z 59
Moc olejków eterycznych
Prowadzenie: Honorata Marciniak
Wsiadamy do Hogwart Expressu!
Czy jest ktoś, kto jeszcze nie zna przygód najsławniejszego czarodzieja w historii? Ciężko w to uwierzyć.
Dlatego zapraszamy chętnych na zabawę w oparciu o cykl książek o Harrym Potterze! Bramy naszego bibliotecznego Hogwartu otwierają się 15 maja o 15:30.
Obowiązują zapisy!
Zapraszamy :)
Biblioteka - miejsce na czasie
Z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich od 2004 r. w maju obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Bibliotek – akcja promująca biblioteki i czytelnictwo.
W 2024 r. obchodzimy XXI Tydzień Bibliotek, który przebiega pod hasłem: Biblioteka – miejsce na czasie.
Staramy się iść z duchem czasu, rozwijać i unowocześniać naszą ofertę. Oto co przygotowaliśmy dla mieszkańców w tym roku. Zapraszamy do udziału w stęszewskim Tygodniu Bibliotek 2024! Szczegóły znajdują się na plakacie powyżej :)
Quest po Pałacu w Będlewie
Spotkanie autorskie
Mamy zaszczyt zaprosić serdecznie na spotkanie z Magdaleną Majcher - autorką poczytnych powieści z rozbudowanym tłem społecznym.
Spotkanie odbędzie się 7 maja o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej Domu Kultury w Stęszewie, ul. Poznańska 22 A. Zapraszamy!
Na spotkaniu będzie możliwość nabycia książek pisarki. Jej najnowsza (jeszcze niedostępna w ogólnej sprzedaży) powieść "Rakowiska" także będzie do zdobycia.
Projekt "Biblioteki pełne dobrej energii"
Wraz z Fundacja PVE Dobra Energia będziemy realizować projekt "Biblioteki pełne dobrej energii". Obejmie on 3 zadania ekologiczne skierowane do dzieci i młodzieży z terenów wiejskich gminy Stęszew. Wkrótce dotrze do nas grant w postaci pokaźnego pakietu książek o tematyce ekologicznej . Będą to ważne narzędzia w realizacji projektu.
Trzymajcie kciuki by te zadania bardzo dobrze się nam udały, bo wówczas mamy szansę zdobyć nagrodę specjalną - spotkanie z Adamem Zbyrytem, biologiem, ornitologiem, autorem książek i popularyzatorem nauki . Znanym z audycji w Polsacie i Radia 357.
„We mnie żyje pamięć tych którzy zginęli”
Od początku akcji Żonkile towarzyszy hasło "łączy nas pamięć", ale co to znaczy "pamięć" i jakie zadanie zostawiają nam – żyjącym tu i teraz – ostatni świadkowie Zagłady? Film opowiada historię trzech strażników żydowskiej pamięci: Emanuela Ringelbluma, twórcy Podziemnego Archiwum Getta Warszawy, Racheli Auerbach, dzięki której udało się odnaleźć pierwszą część Archiwum, tego najważniejszego świadectwa Zagłady, oraz Marka Edelmana, którego gest składania żółtych kwiatów pod pomnikiem Bohaterów Getta stał się początkiem przywracania pamięci o powstaniu z 1943 roku. Poprzez wirtualny spacer ulicami Warszawy pokażemy miejsca ważne w polsko-żydowskiej historii i opowiemy o wysiłku osób, dla których pokazanie prawdy o losie żydowskim w czasie II wojny światowej było niejednokrotnie ważniejsze niż ich własne życie. Prowadzenie: Franciszek Bojańczyk, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Zachęcamy do obejrzenia filmu: „We mnie żyje pamięć tych którzy zginęli”
Film animowany na podstawie opowiadania "Pamięć drobinek" Zofii Staneckiej
https://youtu.be/mi00KIWj93w?si=pn_JCqzLXZIYQAke
Film animowany na podstawie opowiadania "Pamięć drobinek" Zofii Staneckiej przenosi nas w bajkowy świat, w którym żyją dobre duszki, opiekujące się lasem i wszystkimi stworzeniami, które go zamieszkują. Pewnego dnia, jeden z młodych opiekunów roślin i zwierząt, Maślak, ginie w niejasnych okolicznościach. Na poszukiwania wyrusza jego siostra, Borówka, na skrzydłach pomocnej Sowy. Baśniowa historia przybliża dzieciom tematy empatii, sprawiedliwości i straty.
Wiek: uczniowie klas 1-3
Film na podstawie opowiadania "Było-nie ma-jest" Katarzyny Jackowskiej-Enemuo
https://youtu.be/p7M5tbU4O5c?si=UFSfNSOM96Cp_B8-
Film na podstawie opowiadania "Było-nie ma-jest" Katarzyny Jackowskiej-Enemuo w reżyserii Łukasza Kamila Kamińskiego oraz Kariny Paciorkowskiej. Animacja opowiada o trudnym i ważnym temacie przeżywania i radzenia sobie ze stratą. Wraz z bohaterką Krysią odbywamy podróż po miejscach, czasach, które były, których nie ma, a chcemy o nich pamiętać. Wiek: uczniowie klas 4-6