Strona główna

Aktualności, strona 5 z 40

Spotkanie autorskie

Utworzono: 25.10.2021

Dziś (25 października) o godzinie 1100 w naszej bibliotece w Stęszewie w sposób szczególny celebrowaliśmy książki dla dzieci:  naszym gościem był  Wiesław Drabik, autor ponad dwustu książek przeznaczonych właśnie dla najmłodszych czytelników.

Na spotkanie z Panem Drabikiem zaproszeni zostali uczniowie Szkoły Podstawowej w Stęszewie z klasy drugiej wraz z wychowawczyniami, Joanną Nowak i Emilią  Muchą. Uczestniczyło w nim 25 dzieci, które wciągnął w wir zabawy sam autor. Oprócz opowieści o procesie twórczym i pracy wydawniczej, nie brakowało czytania, historii z życia pisarza, tworzenia dowcipnych wierszyków ad hoc, ani zabawy w zgadywanki i zbierania nagród. Pan Wiesław nie pozwolił się nudzić nawet przez chwilę ani dzieciom, ani opiekunkom, ani też bibliotekarkom, ale nie mogliśmy oprzeć się wrażeniu, że także i sobie…

Wydaje nam się, że po takiej przygodzie dzieciom chyba nie chciało się wracać do szkoły. Zapewniliśmy je jednak, że do biblioteki mogą przyjść kiedy tylko chcą. Nawet jeśli nie ma tu już autora osobiście, to przecież w pewnym sensie jest tu z nami zawsze w swoich książkach!

Dziękujemy Panu Drabikowi za przemiłe spotkanie zarówno w imieniu własnym, jak i dzieci. Dzieciom natomiast dziękujemy za wspólną zabawę i właściwe zachowanie, które nie uszło niczyjej uwagiJ!

Zakup nowości wydawniczych

Utworzono: 20.10.2021

Biblioteka Publiczna w Stęszewie jest beneficjentem Programu Wieloletniego „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, w ramach którego zdefiniowany jest Priorytet 1 „Poprawa oferty bibliotek publicznych”, Kierunek Interwencji 1.1 „Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych”, który realizuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu za pośrednictwem Biblioteki Narodowej.

W 2021 roku Biblioteka Publiczna w Stęszewie na realizację zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek Interwencji 1.1 w ramach NPRCz 2.0” uzyskała środki finansowe Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w wysokości 5.500,00 zł.

Głównym celem Priorytetu, realizowanego w ramach Programu Wieloletniego Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w latach 2021-2025, jest zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek publicznych poprzez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w zbiorach bibliotek, wzrost dostępności książek, ebooków, audiobooków.

Dni Głośnego Czytania w Bibliotece

Utworzono: 18.10.2021

W ramach obchodów Dnia Głośnego Czytania Biblioteka Publiczna w Stęszewie zorganizowała cykl spotkań z najmłodszymi czytelnikami. Ich celem było – jakże by inaczej – głośne czytanie dzieciom. Odwiedziły nas zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie klas drugich i trzecich szkoły podstawowej. Niektóre grupy zaprosiły też nas do siebie. Łącznie we wszystkich spotkaniach wzięło udział ponad 160 dzieci w wieku 3-10 lat ze swoimi opiekunami.

Czytaliśmy wspólnie wiele książek o różnorodnej tematyce – od właściwego zachowania, przez tropienie przyrody, klasyczne bajki i przygody szkolnych urwisów, aż do tajnych akcji upiornych detektywów. Niektóre teksty przedstawiliśmy w formie teatrzyku kamishibai, co spodobało się zwłaszcza przedszkolakom. Dobra zabawa udzieliła się nie tylko dzieciom – czytającym także!

Fotografia przedstawia ostatnią grupę naszych gości – Tygryski z Publicznego Przedszkola w Stęszewie.

Mamy nadzieję, że to nie koniec przygody z czytaniem w bibliotece i czekamy na następnych miłośników książek. Zapraszamy grupy przedszkolne i szkolne!

Mała książka - Wielki człowiek

Utworzono: 13.10.2021

Niezwykle miło nam zakomunikować, że ruszyła czwarta edycja projektu „Mała książka – Wielki człowiek”. Serdecznie zapraszamy wszystkich małych – wielkich czytelników (roczniki 2015-2018) oraz ich rodziców do wspólnej zabawy. Nie zabraknie naklejek, dyplomów i innych nagród. Jesteśmy przekonani, że i dzieci i rodzice przeżyją wiele niezwykłych przygód w barwnym świecie książek.

 

 

DKK

Utworzono: 12.10.2021

Podczas kolejnego spotkania stęszewskiego Dyskusyjnego Klubu Książki (07. 10.) literackie refleksje snuły się wokół "Przyjaciela" pióra Sigrid Nunez. Życiowe "trzęsienie ziemi" autorka wykorzystuje do przedstawienia nie tylko swojej filozofii, ale także skomplikowanych relacji w środowisku twórców literackich. Tak jak i ona, nasi klubowicze prowadzili swoje przemyślenia przez meandry życia codziennego, wielkiego świata nagród Nobla i osobistego postrzegania współczesnej literatury i obyczajowości. Jak zwykle, nie można się było nudzić!

Informacja

Utworzono: 05.10.2021

Zapraszamy na spotkanie

stęszewskiego Dyskusyjnego Klubu Książki,

w czwartek 7 października o godz. 18:00

 

 

 

Informacja

Utworzono: 15.09.2021

Zapraszamy na spotkanie stęszewskiego Dyskusyjnego Klubu Książki,

w czwartek 16 września o godz. 18:00

Informacja

Utworzono: 02.09.2021

3 września(piątek) br. Biblioteka czynna w godz. 10:00 – 15:30

o godzinie 16:00 zapraszamy na Narodowe Czytanie

„Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

 

 

Konkurs

Utworzono: 01.09.2021
Zgłosiliśmy naszą bibliotekę do konkursu Kinder Mleczna Kanapka.
Jeśli chcecie nas wspomóc prosimy głosujcie na nas.
Do wygrania książki i możliwość spotkania autorskiego z Michałem Rusinkiem.
Czytelniku liczymy na Ciebie.
Głosować można pod linkiem.
 

Narodowe Czytanie

Utworzono: 04.08.2021

Biblioteka Publiczna w Stęszewie zaprasza Państwa

do udziału w  jubileuszowej,dziesiątej edycji ogólnopolskiej akcji

Narodowego Czytania.

W tym roku czytać będziemy "Moralność Pani Dulskiej" pióra Gabrieli Zapolskiej.

Czytanie odbędzie się w piątek 3 września o godz.16 przed budynkiem Biblioteki.

Po przygotowane fragmenty tekstu, prosimy zgłaszać się do biblioteki

(do 20 sierpnia)

Kontakt telefoniczny 61 8134 092 lub mailowy biblioteka@steszew.pl  

Zapraszamy do udziału.